На Львівщині двоє хлопчиків, яких подряпали коти, повністю осліпли на одне око. В обох випадках інфекція вразила організм так сильно, що відновити зір було неможливо. Про це повідомили на Facebook-сторінці Центру дитячої медицини лікарні “Охматдит”.
До офтальмологів Центру дитячої медицини звернулися двоє пацієнтів із тяжкими ускладненнями після подряпин котів. Обидва випадки призвели до повної сліпоти на одне око.
У першому випадку п’ятирічного Івана кіт подряпав прямо в око. Спочатку сім’я звернулася до місцевого офтальмолога, який призначив місцеве лікування, але стан хлопчика не покращувався. Дитину скерували до “Охматдиту”, де офтальмологи виявили у дитини проникаюче поранення ока та запалення всіх його оболонок. Попри дві складні операції, під час яких лікарі видаляли скловидне тіло та підшивали сітківку через її відшарування, наслідки інфекції вже були незворотними.
“Дитину двічі оперували, забирали фіброзні плівки, бо ситуація погіршувалась. Але, на жаль, його ліве око майже повністю втратило зір. Інше око залишилося неушкодженим”, – розповідає офтальмологиня Олександра Сондей.
У другому випадку кіт подряпав чотирирічного Тимофія, ймовірно, за руку чи іншу частину тіла. Згодом у дитини почало косити око, хлопчик погано його відкривав. Лікарі Сколівського району направили малюка до Центру дитячої медицини, де після комплексного обстеження офтальмологи та інфекціоністи діагностували синдром котячої подряпини.
“Ми навіть не знали, що кіт його подряпав! Це не була велика, помітна подряпина. Звернулися до лікарів, коли побачили, що він постійно примружує око”, – розповідає мама Тимофія.
Інфекція вразила око настільки сильно, що відновити зір неможливо.
“Синдром котячої подряпини — це інфекційне захворювання, що виникає після контакту з зараженим котом, особливо через подряпини. Збудником є бактерія Bartonella henselae, яка може викликати тяжкі ускладнення, зокрема запалення ока, лімфаденіти, а в найважчих випадках призводить до сліпоти”, — йдеться у повідомленні.
Офтальмологиня Тетяна Ленів зазначає, якщо дитину подряпав кіт, важливо негайно ретельно промити рану, обробити її антисептиком і уважно спостерігати за станом здоров’я.
“При появі будь-яких симптомів – почервоніння, набряк, біль в оці чи погіршення зору – слід негайно звернутися до лікаря. На ранніх стадіях інфекцію можна вчасно діагностувати та лікувати, що дає шанс зберегти зір. Проте, якщо бактерія вже спричинила запалення внутрішніх структур ока, відновити зір часто неможливо”, – каже Тетяна Ленів.
Мешканцям радять регулярно обстежувати своїх котів у ветеринара та лікувати їх при виявленні інфекцій, а також уникати тісного контакту маленьких дітей з тваринами, які можуть подряпати або вкусити.