У Львові затвердили перспективний план формування мережі закладів загальної середньої освіти. За відповідне рішення проголосували 48 депутатів Львівської міської ради на пленарному засіданні, передає zahid.espreso.tv.
Відповідно до плану, у Львівській громаді до 2027 року мають створити мережу різних типів закладів загальної середньої освіти. Зміни, зокрема, стосуватимуться старшої школи. Для учнів 10-11(12) класів створять 23 профільні ліцеї. З них 4 будуть наукового спрямування, 2 – спеціалізованого, 17 – академічного. Решта закладів загальної середньої освіти функціонуватимуть як гімназії та початкові школи.
“Це дуже складна і важлива реформа для міста Львова і для всієї України. Ми маємо брати до уваги погляди, бажання і мрії наших старших школярів, щоб надавати їм якісну освіту. А для цього нам потрібно зробити багато якісних змін. Щоб і батьки, і діти були щасливі”, – розповіла голова комісії освіти і науки, депутатка Львівської міської ради Вікторія Христенко.
Процес реформи системи загальної середньої освіти і формування її мережі, складатиметься із:
- Початкової школи, що забезпечує здобуття початкової освіти
- Гімназії, що забезпечує здобуття базової середньої освіти
- Ліцею, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.
“Львів чекає велика зміна. Ми будемо виконувати міністерську реформу. У нас будуть створювати академічні ліцеї. Мережу, де саме вони будуть, у яких школах, зараз ще не знаємо до кінця, приймають ще певні рішення по районах міста, але так, як зараз триває бюджетний процес, необхідно закласти суму для покращення умов в тих школах. котрі будуть вибрані академічними ліцеями”, – наголосила Христенко.
Як йдеться у додатку до ухвали про план формування мережі закладів освіти, першочергове завдання засновників ліцеїв – визначити своє бачення мережі ліцеїв з урахуванням вимог до таких закладів.
“Станом на 5 вересня 2024 року у закладах загальної середньої освіти Львівської міської територіальної громади навчаються 87914 учнів, з них у 5-7 класах – 26887 учнів. Саме ці учні у 2027 році підуть у профільні 10 класи ліцеїв. За результатами проведеного аналізу кількості випускників, які залишаються навчатись у 10-11 класах закладів загальної середньої освіти та тих, які продовжують здобуття освіти у професійних (професійно-технічних) закладах, можна стверджувати, що 65% від загальної кількості таких учнів все-таки продовжують навчатись у 10-11 класах шкіл”, – зазначено в документі.
Тому, наголошують, важливим завданням є визначити профільні ліцеї, що стануть основою формування загальної мережі закладів освіти.
Для початку реалізації цієї реформи в освіті на наступний рік у бюджеті Львівської громади потрібно запланувати 200 мільйонів гривень.
“Для якісної реалізації цієї реформи, проведення освітньої діяльності комунальними ліцеями відповідно до вимог, які визначені законодавством України, положенням про ліцей та ліцензійними умовами, у 2025 році необхідно орієнтовно 200 млн грн”, – зазначено в ухвалі.