Середа, 5 Лютого

Прокуратура вимагає скасувати містобудівні на збудований ЖК в історичному ареалі Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Прокуратура у Львові вимагає скасувати містобудівні умови та обмеження на будівництво ЖК «Grand Residence», який розташований на вул. Шота Руставелі, 7Я і був зданий у експлуатацію ще у 2021 році. Про це «Твоєму місту» стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Згідно з постановою Верховного Суду, який відправив справу на повторний розгляд, прокуратура подала позов до виконавчого комітету Львівської міськради, який і видавав вказані МУО у квітні 2019 року. За їхніми твердженнями, рішення про видачу документів на будівництво було протиправним, адже при цьому не враховувалось, що ділянка розташована в історичному ареалі міста, яка відповідно до генерального плану належить до території промислових підприємств. Окрім того, у прокуратурі вказують, що МУО не врахували вимог обмежень за історико-архітектурними регламентами та гранично допустимої висотності будівель.

Водночас представник виконавчого комітету у відзиві заявив, що діяв у порядку та в спосіб, визначений чинним законодавством, а також вважає, що немає підстав для визнання протиправним та скасування рішення виконкому про затвердження таких МУО.

Перебіг справи

Галицька окружна прокуратура вперше звернулась до суду із такими вимогами ще у травні 2021 року. Вже у квітні 2022 року Львівський окружний адмінсуд повністю відмовив у задоволенні позову, що у серпні підтвердив і Восьмий апеляційний адмінсуд. Керувались вони твердженням, що рішення про видачу містобудівних умов та обмежень як таке, вичерпало свою дію фактом його виконання, а тому не може бути скасоване, оскільки не породжує для сторін жодних правових наслідків.

Вже у своїй касаційній скарзі прокуратура наголосила на тому, що згідно з генеральним планом м. Львова (основне креслення) об`єкт розташований на території зони промислових підприємств і частково в межах території вищих навчальних закладів, а відтак, суди попередніх інстанцій не врахували вимог Закону України «Про основи містобудування», який забороняє будівництво багатоквартирних житлових будинків на таких ділянках. Водночас у документі, який і намагаються оскаржити, вказано, що об`єкт розташований у кварталі історично сформованої житлової та громадської забудови у межах історичного ареалу міста.

Також у прокуратурі заявляють, що прийняття в експлуатацію об`єкта будівництва, який збудовано з порушенням містобудівної діяльності, не може використовуватися як засіб легалізації неправомірної поведінки виконавчого комітету Львівської міської ради.

Вже у Верховному Суді з’ясували, що у попередніх інстанціях, враховуючи обставини справи, порушено норми процесуального права, що призвело до ухвалення рішень, які не відповідають вимогам щодо законності та обґрунтованості, а тому такі підлягають скасуванню.Відтак, колегія погодилась із доводами прокуратури та відправила справу на повторний розгляд до Львівського окружного суду.

Зазначимо, що оскаржувані містобудівні умови та обмеження видавались ТзОВ «Руставелі 7-Я», яке наразі перебуває в стані припинення. Компанія входить до групи забудовника Любомира Бориса, яка також займається легкою промисловістю, зокрема виробництва одягу, та ресторанною діяльністю. ТзОВ «Руставелі 7-Я» є третьою стороною у справі щодо оскарження МУО.

Водночас саме девелопером ЖК Grand Residence є ТзОВ «Гранддім», яке, згідно з аналітичною платформою YouControl, займається неспеціалізованою оптовою торгівлею та було засноване Олегом Сластіоном у 2015 році. Останній залишається кінцевим бенефіціаром компанії. Сама ж компанія, окрім Grand Residence, займалась ще п’ятьма проєктами ЖК у Львові, де також продані усі квартири.