Понеділок, 23 Грудня

Президент Угорщини пожалівся Зеленському через забруднення річки Тиси, яка несе сміття з України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Угорщини Янош Адер у листі до президента України Володимира Зеленського закликав вирішити ситуацію із забрудненням Тиси, оскільки її води несуть купи сміття до Угорщини, з яким угорська влада вже не може впоратися. Аналогічний лист надіслано президенту Румунії щодо забруднення іншої річки.

Про це стало відомо із листа Яноша Адера, опублікованим на офіційному сайті угорського президента, передає Європейська правда.

“Розчаровує, що забруднення Тиси відходами не було зменшено, і що воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки”, – заяв Адер у листі Зеленському.

“Наші машини вже не в змозі впоратися з купами сміття, які надходять у нестримній кількості”, – додав Адер, підкресливши, що така ситуація “не гідна європейських стандартів”.

Як зазначає угорський президент, основна причина забруднення полягає в тому, що населення скидає свої відходи в заплави річок. Він нагадав Зеленському, що вже привертав увагу до цієї проблеми в минулому році.

Тиса, одна з найголовніших річок у Східній Європі, протікає через Угорщину і Сербію, де впадає в Дунай.

Аналогічний лист щодо забруднення ріки Сомеш Адер надіслано президенту Румунії Клаусу Йоганнісу.

Звертаючись до обох президентів, Адер зазначив, що угорський уряд неодноразово звертався за допомогою до обох сусідніх країн, але у відповідь послідувало занадто мало істотних дій і ще менше покращення ситуації.

Угорський президент підкреслив, що після нещодавніх повеней велика кількість пластикових пляшок та інших відходів потрапила до Угорщини, що перешкоджає рибальства, туризму і чинить серйозний вплив на дику природу

Адер попросив обох президентів використати свій вплив, щоб зупинити забруднення рік.

За словами президента Угорщини, тільки з середини червня угорці дістали 938 кубічних метрів сміття з Тиси і 846 кубометрів сміття з річки Сомеш.

Нагадаємо, сміття по річці Тиса після паводків масово тече рікою через територію України та по кордону між Україною та Румунією, і в результаті потрапляє в Угорщину, де накопичується на берегах. Угорці залучають свої бригади з прибирання річок, аби розчистити та вивезти його.

Довжина Тиси— 966 км (у межах України — 201 км). У межах України Тису використовують для водопостачання, рибництва, рекреації.