У 2019 році дві третини українців (65,3%) визнали себе бідними. Ще третина громадян (33,6%) вважає, що вона не бідна, проте не дотягує до середнього класу, йдеться у дослідженні Державної служби статистики.
Водночас до середнього класу себе віднесли 1,1% громадян.
За даними Держстату, у 2019 році для 11,2% українців доходів було достатньо, і вони робили заощадження. Водночас 49,3% респондентів мали гроші лише для життя, а не для матеріальних запасів.
Постійно відмовляли в найнеобхіднішому, крім харчування, – 36,7% українців. Не вдавалося забезпечити навіть достатнє харчування 2,8% домогосподарствам.
Водночас при значному збільшенні доходів українці спрямували б кошти насамперед на лікування, відпочинок та житло.
Щоб не відчувати себе бідними, українці хочуть отримувати понад 10 тисяч гривень щомісяця. Таких нарахували 39% громадян. А ось для 27,5% вистачить 9-10 тисяч гривень.
Цікаво, що матеріальний добробут є найбільшою цінністю лише для 2,4% громадян. Українці насамперед цінують здоров’я та родину.
Дослідження показало, що українці не вірять у розвиток економіки: 40% громадян переконані, наступний рік буде без відчутних змін. Вони також упевнені, що їхній матеріальний стан за 12 місяців не покращиться. Таких респондентів аж 62,2%.