Міністр розвитку та технологій Польщі Кшиштоф Гетьман [Krzysztof Hetman] заявив, що підтримує фермерів, які блокують український кордон. За словами міністра, дії польських страйкарів виправдані, адже вони перебувають у розпачі. Про це Кшиштоф Гетьман розповів в ефірі польського радіо Radio Zet.
«Підтримую фермерські протести, так. Вони протестують за справедливу справу. Вони в розпачі і я розумію, що вони вийшли на дороги. Вони мають право протестувати, мають право виражати це різними способами. Вони в дуже складній ситуації. Витрати на сільськогосподарське виробництво надзвичайно зросли, а рентабельність сільського господарства різко знизилася», – каже Кшиштоф Гетьман.
За словами польського міністра, ситуація на українсько-польському кордоні стане кращою, якщо: «Єврокомісія знайде приблизно 4 млрд євро, щоб вивести з ринку в усьому ЄС 20 мільйонів тонн надлишків, які лежать на складах: пшениці, кукурудзи та ріпаку. Заплатити за нього і оплатити транспорт і відвезти в голодуючу Африку. Тільки так ми можемо врятувати ситуацію».
Кшиштоф Гетьман також заявив, що розуміє обурення президента Володимира Зеленського, але закликав із розумінням поставитись до польських фермерів. Він також наголосив на тому, що Польща підтримувала Україну із перших днів повномасштабного вторгнення.
«Я б порадив своїм друзям з України бути більш чутливими і до питань не тільки польських фермерів… Фермери повинні мати можливість нормально працювати, а не блокувати дороги та стояти на прикордонних переходах. Враховуючи загальний характер наших відносин і те, як ми з першого дня підтримували Україну, я б обережно висловлював такі думки. Справа не в політиці», – сказав міністр Польщі.
Крім того, Гетьман зазначив, що протест фермерів не має нічого спільного з політикою.
«Мабуть, це не вперше, коли Зеленський робить досить різкі заяви. Я намагаюся зрозуміти людину, на яку чиниться величезний тиск, хоча я не згоден із тим, що він каже», — додав польський міністр.
Нагадаємо, вчора ввечері сказав: “Те, що відбувається на нашому західному кордоні – кордоні з Польщею, – не можна сприймати як щось нормальне чи буденне.
Потрібна проста й зрозуміла справедливість. Через польський кордон проходить лише 5% нашого агроекспорту. Тож насправді ситуація не в зерні, а, скоріше, в політиці”.