Нещодавно польська мандрівниця Monika Witkowska на своїй сторінці у Фейсбуці опублікувала емоційний відгук про перетин кордону в пункті перетину Грушів – Будомєж.
Жінка просила вибачення в українців за ставлення до них польських прикордонників, пише РадіоТрек.
Моніка поверталася до Польщі автобусом з Івано-Франківська разом з українцями. Її пост розпочинається словами:
“Вітаємо в Польщі або як працюють польські прикордонники і митники. Якщо коротко: зневага до людей, грубість і зарозумілість”, – каже жінка.
Далі мандрівниця продовжує, що жодних інших транспортних засобів окрім їхнього автобуса в пункті перетину не було. Попри це полька разом з іншими пасажирами пробула на кордоні понад 4,5 години.
Більшість цього часу зайняли вихід з автобуса з багажем (у Моніки був досить тяжкий рюкзак) і очікування у черзі до закритої будівлі без місць для сидіння у сподіванні що польські прикордонні служби розпочнуть свою роботу.
Порожній кордон, на якому українці та полька простояли 4,5 години. Однак пройшло 15 хвилин, пів години, година… і нічого не відбувалося
Подаємо інші витяги з її публікації:
“Крім мене, всі пасажири були українцями, тому ніхто навіть не пискнув, напевно, побоюючись можливих проблем.
Подібні ситуації є нормою і 4,5 години на кордоні – це далеко не рекорд.
Повірите, мені було соромно. Бо навіть на кордонах в африканських країнах, де ніхто нікуди не поспішає, такої байдужості до людей я не зустрічала. А тут, в’їзд до Європи і пани-владці показують, що не мають поваги до людей (тим більше, що там було багато людей похилого віку) і водночас не переймаються своїми обов’язками.
Закінчилося усе тим, що, коли нарешті з’явилися панове з перевірки паспортів, довелося чекати ще й митників – в невеличкому переповненому коридорі, де неможливо було дотриматись протиепідемічних вимог щодо дистанції між людьми.
Коли через 4,5 години вдалося продовжити подорож, мені було так соромно за ситуацію, що я вибачилася перед пасажирами-українцями за це”, – пише обурена жінка.
Завершила Моніка свою розповідь такими словами:
“Під час мандрів Україною на кожному кроці я зустрічалася з доброзичливістю. Я подорожувала сама, маршрутками та автостопом, спала у наметі або користувалася запрошеннями різних людей – жодного разу у мене не було ситуації, в якій я могла б сказати щось негативне про українців”, – додає жінка.
У коментарях до публікації інші мандрівники відзначили, що підписуються під кожним словом Моніки, а також, що стояли на кордоні і по 10, і навіть по 28 годин, і не лише на цьому пункті перетину з Польщею.