П’ятниця, 19 Серпня

Польща почала будувати газопровід до Норвегії, який дасть Україні енергетичну незалежність від Росії

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Польща оголосила про початок будівництва трубопроводу Baltic Pipe, який має зв’язати родовища на півночі Норвегії з Польщею та перетне на своєму шляху Данію. Газопровід дозволить Польщі та Україні отримувати норвезький газ.

Про це повідомив президент Польщі Анджей Дуда.

«Якщо ми говоримо про повну диверсифікацію поставок газу до Польщі, якщо ми говоримо про повну незалежність Польщі як споживача російського газу, то це є віхою на шляху до цієї незалежності», — йдеться у повідомленні польського президента.

Цей проект також є частиною співпраці в рамках “Триморья”.

“Оскільки ми будуємо газові хаби, які також дозволять постачати газ у сусідні країни, ті, хто зараз разом з нами створюють реалізують проект “Триморья”, включаючи Україну. Дуже важливо, що Польща буде одним з гарантів енергетичної безпеки України, яка, як ми знаємо, роками піддається газового, енергетичного шантажу з боку Росії. Тому цей елемент є вкрай важливим для суверенітету і повної незалежності України”, – зазначив Анджей Дуда.

Газопровід має пролягати від узбережжя Норвегії до Данії, а звідти через територію Данії до Балтійського моря та до узбережжя Польщі. Загальна пропускна здатність трубопроводу має скласти 10 мільярдів кубометрів газу на рік.

Відкриття заплановане на 1 жовтня 2022 року, а його пропускна спроможність складе 10 мільярдів кубометрів газу на рік.

Share.