Почалася реконструкція першого львівського радянського рибного супермаркета «Океан»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Магазин рибопродуктів «Океан», що на вулиці Володимира Великого, 26А, розбирають. Львів’яни проходять повз паркан і бачать, що вже демонтували козирок-хвилю, що була родзинкою цієї будівлі, розповідає Високий Замок.

© tvoemisto.tv

Відповідні містобудівні умови та обмеження для реконструкції цієї будівлі виконком Львівської міськради затвердив ще 15 лютого. Замовник реконструкції — ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп». Проект реконструкції виконала архітектурно-інвестиційна компанія «Креатив». Завершити реконструкцію планують у IV кварталі 2020 року.

Як повідомив на засіданні виконкому головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, радянська мозаїка на оновленій будівлі залишиться, як і автентична назва та рибний магазин.

Згідно із візуалізацією, яку надала компанія-проектант, в оновленій будівлі збережуть і мозаїку, і козирок-хвилю. Висотність будівлі збільшиться, але, згідно із містобудівними умовами і обмеженнями, гранично допустима висота будівлі не має перевищувати 20 метрів.

Директор ТзОВ АІК «Креатив» Сергій Іванов-Костецький розповів «ВЗ», що старий козирок-хвиля був з гіпсокартону, тому його розібрали. У новому проекті він має бути несучим, тому його відновлять як будівельний елемент. Щодо мозаїки, то її обов’язково хочуть зберегти. Щодо цього забудовник веде розмови із багатьма спеціалістами, вони постійно приїжджають на об’єкт і вивчають цю мозаїку.

Довідка «ВЗ»:

Рибний магазин «Океан» збудували у 1982 році. Архітекторами споруди є Василь Каменщик і Ярослав Мастило. На фасаді викладена «океанічна мозаїка» авторства відомого живописця Володимира Патика. У роки радянської «боротьби за виконання продовольчої програми» «Океан», хоч і був типовим радянським гастрономом, зі своїми функціями справлявся: тут завжди була жива риба, а морожена й поготів. До того ж всередині там був бар, що на ті роки у Львові ще було рідкістю. Зважаючи на це, та ще на оригінальне дизайнерське вирішення фасаду, «Океан» — це було щось.

Інтернетом гуляє байка, що у легендарному «Океані» свого часу працювала продавчиня на ім’я Ельза, в яку був закоханий Святослав Вакарчук. Саме тому, мовляв, він і назвав свій гурт «Океан Ельзи».

Однак сам відомий музикант в різних інтерв’ю розповідав, що ідея з назвою «Океан» виникла у нього під час перегляду телесеріалу «Підводна одіссея команди Кусто». Хотіли спочатку назвати групу «Океан», але ця назва видалася дещо розпливчастою і пафосною. Тоді за списком імен підібрали жіноче ім’я Ельза, яке звучить однаково на різних мовах. Так і з’явилася назва — «Океан Ельзи». Згідно із іншою інформацією, Ельзою звали кішку Вакарчуків.

У незмінному вигляді рибний гастроном «Океан» пережив 90-ті роки та подальші українські буремні історичні події. Лише декілька років тому його перепланували, перетворивши на супермаркет. Асортимент продукції розширився: додалися імпортні морепродукти, іспанська вудженина, відділи алкоголю, домашньої випічки, кулінарії, бакалії, кондитерський.