Кім Чен Ин пояснив доцільність випробування “неминучістю тривалої конфронтації з імперіалістами США, що супроводжується небезпекою ядерної війни”.
Північна Корея підтвердила, що за наказом лідера Кім Чен Ина провела випробування своєї найбільшої міжконтинентальної балістичної ракети Hwangsong-17, яка може доставити ядерну боєголовку в будь-яку точку континентальної частини Сполучених Штатів Америки.
Про це повідомляє у п’ятницю, 25 березня, японське видання Kyodo з посиланням на державні ЗМІ КНДР, пише ТСН.
У повідомленні йдеться, що північнокорейський лідер “дав письмове розпорядження” провести випробування у середу і відвідав місце запуску в четвер, 24 березня. Таким чином запуск відбувся в той час, коли Сполучені Штати та їхні союзники з безпеки зібралися у Брюсселі, щоб обговорити вторгнення Росії до України.
За даними державних ЗМІ, ракета була запущена з міжнародного аеропорту Пхеньяна, піднялася на максимальну висоту 6248 км і пролетіла відстань 1090 км під час 67-хвилинного польоту, після чого упала у Японському морі.
Кім Чен Ин пояснив державним ЗМІ необхідність цього випробування “щоденною ескалацією військової напруги на Корейському півострові та навколо нього” та “неминучістю тривалої конфронтації з імперіалістами США, що супроводжується небезпекою ядерної війни”.
Лідер Північної Кореї також заявив, що Hwangsong-17 може доставити ядерну боєголовку в будь-яку точку континентальної частини Сполучених Штатів і це стане “надійним засобом стримування ядерної війни”.
Сполучені Штати та Північна Корея технічно залишаються у стані війни, оскільки Корейська війна 1950-1953 років, у якій сили ООН під проводом США воювали разом із Південною Кореєю проти Північної Кореї, яку підтримували Китай та Радянський Союз, закінчилася припиненням вогню, а не мирним договором.
Північній Кореї заборонено запускати балістичні ракети згідно з резолюціями Ради Безпеки ООН через запроваджені санкції проти країни.
Пхеньян офіційно заявив у квітні 2018 року про припинення ядерних випробувань та запусків міжконтинентальних балістичних ракет. Однак, через неповних чотири роки порушив обіцянку.
Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд повідомила журналістам, що Сполучені Штати попросили провести відкрите засідання Ради Безпеки щодо цього запуску і сподіваються на його проведення в п’ятницю, 25 березня.