Раніше говорили, що термін підписання декларацій – безстроковий, пише Львівська газета
Проте, вже з 1 липня 2019 року пацієнти, які не підписали декларацію з лікарем повинні будуть платити в касу. Яка це буде сума поки що невідомо. Виключенням є лише екстренні випадки, які загрожують життю. За словами керівника міського управління охорони здоров`я Володимира Зуба, зараз підписано майже 64%, тобто 470 тисяч декларацій про вибір лікаря. Найбільше – у Залізничному районі Львова.
Декларація має гарантувати вам безкоштовну первинну допомогу сімейного лікаря, якого ви обрали. А лікар буде мати вищу зарплатню, яка залежатиме від кількості підписаних декларацій.
“Існують видатки не лише на зарплату, але й на придбання медикаментів, господарські роботи, вивіз сміття, обладнання, обслуговування і так далі. І враховуючи, що видатки не повинні перевищувати витрати, у нас після розрахунків приблизно вийшло, що заробітна плата сімейних лікарів, які підписали 1800 декларацій і більше, збільшиться в два рази. Тобто якщо лікар раніше в середньому отримував 6 тисяч гривень, то тепер має отримати на руки 12 тисяч гривень. Вона може бути ще більшою, якщо підпишуть більшу кількість декларацій”
Окрім кількості декларацій, значення має і вік пацієнтів. За кожну підписану декларацію Національна служба здоров’я України заплатить так звану капітаційну ставку – 370 гривень. Якщо декларація підписана на обслуговування дитини, віком до 5 років, то цих 370 гривень множиться на 4, якщо дитина від 5 до 18 років – множиться на 2,2, і так далі по вікових категоріях. За пацієнтів, які не підписали декларації, заклади охорони здоров’я отримуватимуть по 240 гривень.