У Львові з 27 квітня до 1 травня тривала перша в Україні регіональна зустріч ТЕЗЕ, яка об’єднала декілька тисяч молодих паломників з усієї Європи, сотні волонтерів та організаторів, львів’ян, які гостинно відкрили двері своїх домівок для паломників, повідомляє прес-служба ЛМР.
Впродовж цих днів на велотреку СКА тривали загальні щоденні молитовні зустрічі, а також кожного для в різних локаціях міста відбувались воркшопи, семінари, зустрічі, обговорення, ігри та конкурси, «майстерні» з культури, мистецтва, історії, екскурсії храмами, музеями, театрами та іншими визначними місцями Львова.
«Понад три місяці підготовки, 300 волонтерів, близько 3000 людей, більш як 50 семінарів, зустрічей, 400 і ще кілька крашанок, багато метрів тканини для декорацій, сотні з’їжджених кілометрів та тисячі „зговорених“ хвилин по телефону, сотні годин зустрічей, десятки аудіоповідомлень, десяток групових чатів, „мільйони“ джіфок і ще багато різних моментів, насичені останні дні та ночі перед початком, мега-команда, яка робили все можливе, щоб скласти усі ці „пазли“ в загальну картину. І п’ять днів ТЕЗЕ у Львові промайнули на „одному подиху“. Це як човен, у якому не завжди були рівновага та впевненість, і попри це „на глибині“ супроводжували „тихі кроки“ довіри», — розповіла про підготовку та проведення зустрічі Олена Карнаух, координатор воркшопів та семінарів зустрічі ТЕЗЕ, працівник БО «Фундація Духовного відродження».Зазначимо, що для кожного учасника зустрічі були розроблені інформаційні матеріали (карти міста з ознакуванням основних локацій проведення зустрічей), план екскурсій та культурно-освітніх заходів (у тому числі воркшопів) в міських закладах та установах. Також було передбачено безкоштовне перевезення учасників та волонтерів зустрічі в міському громадському транспорті.
Це перша регіональна зустріч ТЕЗЕ в Україні, і вона отримала підтримку та благословення від усіх християнських конфесій.
Тезе (Taizé) — міжнародна християнська екуменічна спільнота із села Тезе у Франції. Заснована у 1940 році братом Роже, який залишався її головою аж до своєї смерті 16 серпня 2005 року. Сьогодні спільнота організовує щорічні різдвяні зустрічі у різних європейських містах. Окрім того, протягом року тисячі молодих паломників відвідують село Тезе у Франції.
Молитва Тезе має свій унікальний характер, творячи новий стиль церковної музики. Пісні Тезе побудовані на коротких фразах із Псалмів та інших книг Святого Письма, які повторюються кілька разів, створюючи особливий молитовний дух.
Фото з офіційної сторінки Тезе Львів 2018