Неділя, 16 Червня

«Не уявляю, як Віталій буде без Дмитра. Це як людину розділити на дві половини»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

16 квітня раптово помер історик, український письменник, видавець, публіцист, громадський діяч, блогер Дмитро Капранов, інформує «Високий Замок».

Брати Капранови були частими гостями у місті Лева, особливо у вересні. Приїжджали на Форум видавців на своєму зеленому «Запорожці», якого називали «жужиком», привозили свої книжки. З капота ретро-автомобіля брати Капранови продавали свої книжки. А ще фотографувалися із львів’янами і гостями міста, із задоволенням роздавали автографи. Правда, одного разу у соцмережах письменники написали, що цього разу їх на Форумі видавців не буде, оскільки їм виставили завелику вартість оплати «стоянки» «жужика».

Брати Капранови жили Україною і обожнювали її. У 2019 році заснували YouTube канал «імені Т.Г. Шевченка», присвячений історії України. Він набув неабиякої популярності. Найпопулярніше відео на каналі – «Історія України за 10 хвилин». Його переглянули понад 3,2 мільйона користувачів.

На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну повідомлялося, що брати Капранови стояли на захисті Києва в лавах полку «Азов». Згодом обидва повернулися до професійної діяльності.

Про це на своїй сторінці розповіла народний депутат України Софія Федина. «Навіки 56. На початку вторгнення Дмитро разом з братом боронив Київщину у складі полку „Азов“, пізніше повернувся до професійної діяльності».

Відома українська письменниця Ірен Роздобудько у коментарі для «ВЗ» розповіла, що цілий день не може прийти до себе від такої страшної новини.

— Про те, що Дмитро і Віталій були, як одне ціле, не варто і говорити, — каже Ірен Роздобудько. — Якби їх не було, їх би треба було вигадати. Історики, ведучі телеграм-каналу, одружені з сестрами-близнючками. Їхнє життя схоже на роман. Я в такому шоці, що не лише не можу у це повірити, а й не знаю, що маю казати. Це люди-легенди ще при житті. Вони не лише письменники, а ще й музиканти — обидва грають на музичних інструментах. А ще вони знімалися у кіно — у Михайла Іллєнка. Вони все вміли робити. Я ніколи їх не розрізняла — де Віталій, а де Дмитро. Вони завжди були, як одне ціле. Не уявляю, як Віталій буде без Дмитра. Це як людину розділити на дві половини. Знаєте, коли поверталися з львівського Форуму видавців, завжди їх зустрічали на одній із заправок. Фотографувалися-обіймалися, машина їхня порожня, книжки розпродані…

На своїй сторінці у соцмережах про невимовну втрату написав і відомий журналіст та публіцист Вахтанг Кіпіані: «Невимовно сумно. Оптиміст, життєлюб, фантазер, патріот. Дякую, що був з нами. Не всі, певно, знають, що першим твором братів (Капранових, — ред.) був оцей журнал української фантастики „Брати“, який вийшов українською мовою у москві у 1991-му ще до проголошення незалежності. Але з космонавтом з тризубом на обкладинці. Задовго до Каденюка. Космічного лету тобі, Дмитре».

Авторка: Галина Ярема / «Високий Замок»