Львівського підприємця Романа Гринкевича підозрюють у спробі підкупити керівника слідчого управління ДБР. За 500 тисяч доларів Гринкевич намагався повернути арештоване у кримінальному провадженні майно.
У ЗМІ та соціальних мережах новини про згаданого підприємця поширюють, ілюструючи фото, на якому присутній також начальник львівської ОВА Максим Козицький. Відтак той відреагував на скандал, наголошуючи, що Львівська обласна військова адміністрація непричетна до оборудок.
«Насамперед наголошую: ні я, ні Львівська обласна військова адміністрація не маємо жодного стосунку до можливої протиправної діяльності Ігоря Гринкевича на закупівлях Міноборони. Якщо така діяльність мала місце, то правоохоронні органи та суд мають дати правову оцінку йому і всім тим особам, які з ним співпрацювали. Винні повинні понести максимально суворе покарання. Офіційно заявляю: як начальник Львівської ОВА я не знайомив Ігоря Гринкевича з посадовими особами МОУ і жодним чином не сприяв його співпраці з МОУ», – йдеться у повідомленні.
Козицький зазначив, що з Ігорем Гринкевичем зустрічався лише три рази. А фотографію, яку активно зараз використовують у соцмережах, зробили під час підписання тристороннього меморандуму між Львівською ОВА, БО «Благодійний фонд «HOPE.UA», представником якого є Ігор Гринкевич, та Львівською облрадою.
«Ця інформація – відкрита. Ви легко можете знайти новину про подію на сайті Львівської ОВА та дописи на моїх сторінках у соцмережах. Оскільки «HOPE.UA» є достатньо великою та відомою благодійною організацією і поки що до неї ніяких претензій нема, то у мене не виникало жодних сумнівів щодо її діяльності», – зазначив голова ОВА.
Щодо компаній Ігоря Гринкевича, то, за словами Козицького, деякі із них із 2012 року працювали у Львівській області.
«Більшість з-понад 15 підрядів він отримав до мого приходу в стіни ЛОВА (ЛОДА), тобто до 2020 року. Співпрацю з компаніями Гринкевича розпочали ще у 2012 році. До цього часу щодо двох компаній Ігоря Гринкевича порушили два кримінальних провадження. В одному випадку були заактовані роботи, яких
Натомість за каденції Козицького із компаніями Гринкевича було підписано три угоди. Мовиться про школу-довгобуд у смт. Гірник, школу-довгобуд у селі Черниця, реконструкцію якої почали ще у 2008 році та будівництво центру безпеки громадян у селі Східниця.
«Наприкінці хотів би ще раз підкреслити – якщо Ігор Гринкевич та люди, з якими він співпрацював, винні, то за свою «діяльність» вони мають понести найсуворіше покарання, яке передбачене законом. Бо збагачення на війні – це мародерство.Окремо наголошую: я не подавав сина Ігоря Гринкевича – Романа Гринкевича – на нагородження відзнакою «Золоте серце», – сказав Козицький.
Що відомо про сім’ю та участь у тендерах сина Гринкевича
Восени 2023 року видання “Наші гроші” повідомило, що на Львівщині у селі Новий Кропивник планують побудувати Центр безпеки громадян. Управління капітального будівництва Львівської ОВА за результатами тендеру замовило будівництво Центру в ТОВ “Будівельний альянс Монтажпроект” за 33 мільйони гривень. Як встановили журналісти-розслідувачі видання “Наші гроші”, вартість низки будівельних матеріалів у півтора раза перевищує ринкові, а директором і засновником ТОВ “Будівельний альянс Монтажпроект” є Роман Гринкевич — син затриманого підприємця.
Раніше ця ж компанія виконувала роботи на замовлення Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА. Також восени 2023 року компанія Романа Гринкевича виграла тендер на майже 115 мільйонів гривень на “реконструкцію з добудовою 12 класних приміщень і реконструкцію наявного блоку школи в селі Черниця Стрийського району Львівської області”.
Наприкінці 2022 року Роман Гринкевич отримав відзнаку президента “Золоте серце” – як волонтер та директор благодійної організації “Благодійний фонд “Hope UA”.
Дружина Ігоря Гринкевича Світлана є професоркою Національного університету “Львівська політехніка”. Вона працює заступницею завідувача кафедри маркетингу і логістики з наукової роботи. 8 січня видання “Високий замок” повідомило, що Світлана написала заяву на відпустку за власний кошт “у зв’язку з сімейними обставинами”.
За даними сервісу YouControl, Світлана Гринкевич є засновницею п’яти компаній — чотири з яких базуються у Львові — “Львівський завод збірних конструкцій-1”, “Рент Естейт”, “Вернісаж – 2000”, а також “Юафорлайф”. П’ята компанія, “Ренесанс-стиль”, зареєстрована у селі Солонка на Львівщині. Наразі Світлана вказана у реєстрах сервісу як керівниця “Рент Естейт” та “Юафорлайф”.
Окрім того, в Ігоря Гринкевича є дочка Ольга Швед. Вона також втрапила у скандал у 2023 році. Дівчина опублікувала в Instagram-сторіс фото у золотому VIP-вагоні одного з потягів Укрзалізниці. 7 січня 2024-го головна редакторка видання “Українська правда” Севгіль Мусаєва повідомила у Facebook, що їй пропонували гроші за видалення цієї новини.
Станом на 8 січня Ігор Гринкевич залишається під арештом, повідомило Суспільному джерело у правоохоронних органах. Відповідно до санкції інкримінованої йому статті, бізнесмену може загрожувати до 8 років ув’язнення.