Наймолодший голова ОТГ України у Жовкві розповів про свої перші кроки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

25-річний Олег Вольський переміг на місцевих виборах 9 старших колег і став наймолодшим головою ОТГ в Україні. Тепер він керуватиме 35-тисячною громадою Жовкви і довколишніх сіл.

У мeрськe крiслo Oлeг пoтрaпив мaлo нe з yнiвeрситeтськoї лaви. Вжe трeтiй рiк вiн нaвчaється в aспiрaнтyрi oднoгo зi львiвських вишiв, a щe встиг сiм мiсяцiв пoпрaцювaти y стoлицi – y мiнiстeрствi фiнaнсiв. З Kиєвa дo Жoвкви пoвeрнyвся, нe вaгaючись. Брaкy дoсвiдy для нoвoї рoбoти Oлeг нe вiдчyвaє, йдеться в матеріалі DW.

З його слів, за час роботи у Мінфіні він побачив як працюють місцеві бюджети по цілій країні. Я побачив кращі практики, як збираються на місцях податки, як вони формуються, які є видаткові частини. І тепер з цим досвідом іду працювати до себе в громаду. У нас 29 років працювали люди, які мали великий досвід, вони працювали по 10-15 років на керівних посадах, але усі знають, що наша громада не є в кращому стані. Тому ось перевага молодості є перевагою над досвідом”, – говорить Олег Вольський.

Олег більшості зі своїх нинішніх підлеглих годиться в сини, чи то навіть в онуки. Попри це колеги звертаються до свого нового керівника ніяк інакше як Олеже Івановичу.

“Нас було серед кандидатів 10 людей і я був наймолодшим. І дуже було зі сторони помітно, як говорили, що він ще молодий, він не справиться ні з чим… і я ставився до цього з іронією, мені навпаки було приємно, що про мене є якісь розмови”.

Центром Жовкви тепер новому голові спокійно не пройти: до нього повсякчас звертаються місцеві мешканці, давні знайоми та нові колеги. Олега у Жовкві та довколишніх селах добре знають. Молодий чоловік народився у цьому районі і ніколи не лишався осторонь його проблем. Як волонтер возив допомогу на Схід, організовував міський молодіжний простір, помагав з реставрацією місцевого замку, а ще саме Олег був ініціатором створення ОТГ.

До громади окрім міста Жовкви увійшли ще 14 сільських рад. Тепер амбітному чоловікові належить розпорядитися бюджетом розміром у 270 млн гривень, аби забезпечити комфорт й добробут 35 тисяч мешканців громади.

“Реформа децентралізації дає ширші повноваження, зокрема, більші бюджети і більші можливості для розвитку. Але і ця реформа дає більшу відповідальність. Адже тепер у сфері підпорядкування територіальної громади є освіта, медицина, культура”.

Олег не приховує, що проблем у громаді вистачає і, здебільшого, вони типові для України: погані дороги, мало робочих місць, квола медицина у селах. Однак є і суто локальні, такі як облуплені фасади на центральній частині площі Жовкви.

“Ми бачимо, що місцями є приватні підприємці, які мають перші поверхи цих будівель. Місцями є мешканці, які хочуть долучитись до реставрації цих будівель. І також в цьому зацікавлена міська влада – тобто ми. Тому, думаю, спільно таким шляхом партнерства ми зможемо відновлювати ці фасади. Але знову ж таки, будемо намагатися включити в державну програму, в місцеві програми. І з цього питання треба починати, бо це візитівка нашої громади”.

Велику ставку Олег Вольський ставить на туризм. З нього, каже, можна отримувати до 15% прибутку у бюджет, адже Жовква має багату історію, а дорога до Львова чи сусідньої Польщі займає не більше години. І в докарантинні часи чимало туристів приїжджали подивитись на місто, а тепер очільник громади хоче, щоб туристи поїхали ще й до сіл.

Заїжджаючи у село Майдан, де знаходиться невеличкий гірськолижний комплекс та озера, він говорить: “Ми бачимо наскільки тут гарна природа і ландшафт. Тут насправді є великий рекреаційний потенціал – відпочинковий. Сюди вже по-трошки приглядаються інвестори, тому є мета розвивати ці території як відпочинкові зони”.




Однак поки одні села вже готові приймати туристів, то добратись до деяких інших – завдання не з легких. Місцями дороги в ОТГ лише нагадують автошляхи. Поробити усі шляхи не під силу коштом лише однієї громади, тому на наступний рік будуть формувати списки об’єктів та просити співфінансування із державним бюджетом.

“Тут є великі території, є можливості до залучення інвестицій до побудови підприємств. Але інвестор не хоче сюди йти поки не буде нормальної дороги”.

Наразі Олег Вольський ще не може взятись за вирішення більшості проблем, бо насамперед має пропрацювати бюджет новоствореної ОТГ та сформувати команду з майже 90 людей.

“Зараз навколо мене крутяться такі інтриги, що можна писати книгу або знімати серіал. Я одразу після виборів побачив як все змінилось, і наскільки люди почали будувати якісь містки до мене чи до міської ради. Це все з боку виглядало дивно. Але я до цього всього ставлюся з іронією. Я розумію, що основою має бути господарка та розвиток цієї громади.Найбільше чого я боюся, вступаючи на цю посаду, це не підвести жодного із тих людей, хто поставив в бюлетені галочку біля мене.

Жовква побудована за концепцією ідеальних міст за доби Ренесансу. Я мрію, щоб про нашу громаду говорили як в Україні, так і в світі. З приставкою ідеальна громада“.