Дрогобицьку солеварню дозволили приватизувати. Фонд держмайна України включив це підприємство до переліку на приватизацію. Про це повідомили на сторінці солеварні, зазначивши, що це єдиний шлях для розвитку підприємства. Дрогобицька солеварня є найдавнішим підприємством в Україні, яке безперервно працює з XIV ст., і на цей час це єдиний виробник харчової солі в країні, інформує Zaxid.net.
«Це може звучати тривожно, але насправді це шанс для розвитку! Час терміново вкласти кошти в реставрацію 9 пам’яток архітектури, які тут є, і повернути до життя цю важливу частину нашої історії», – зазначено у повідомленні.
За інформацією адміністрації, підприємство не може самостійно відновлюватись, адже 80% чистого прибутку сплачує в якості дивідендів, тому для відбудови не залишається практично жодних коштів. Варіант із приватними інвестиціями дирекція солеварні вважає можливістю знайти ефективні рішення для збереження спадщини.
«Купівля підприємства приватним інвестором чи передача в обласну чи міську комунальну власність, – це один з ефективних способів збереження та відновлення майна. У такому випадку весь дохід можна скеровувати на розвиток підприємства та залучити кошти зовні», – розповідають на солеварні.
Керівництво підприємства готове зробити все можливе, щоб виробництво солі тривало в умовах приватизації.
«Основною умовою до інвестора, крім збереження і відновлення пам’яток, має бути прописана профільність діяльності підприємства – виробництва солі принаймні не в меншій кількості, як зараз, – 60 т в місяць. Максимальна потужність виробництва солеварні – 450 т», – зазначив ZAXID.NET керівник підприємства.
Олег Петренко додав, що солеварню ще не виставили на аукціон. Фонд держмайна лише видав наказ про включення майнового комплексу державного підприємства «Солевиварювальний дрогобицький завод» в перелік обʼєктів, які підлягають приватизації.
Найкращий варіант розвитку солеварні її директор вбачає у виробництві, бо воно дає дохід. Але зараз більшість прибутку треба віддавати в держбюджет, навіть благодійні кошти. Додатковий варіант для розвитку підприємства – туристичний і рекреаційний: створення соляних ванн, кімнат, екскурії і сувеніри.
Дрогобицька солеварня – це найстаріше підприємство України, яке почало виробництво в 1390 році і не припиняло своєї діяльності до сучасних днів. Сіль на заводі виварюють з ропи, яку видобувають у надрах. Після початку бойових дій на сході України це єдине підприємство, яке займається виробництвом харчової солі. Останні роки, крім промислової діяльності, солеварня активно розвивала туризм.