Понеділок, 23 Грудня

Нафта WTI опустилася до майже мінус 40 доларів за барель вперше в історії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На торгах на лондонській біржі ICE американська нафта WTI подешевшала вже на 315,87%, тобто її вартість стала від’ємною і становить уже мінус 39,44 долара за барель.

По суті, склалася ситуація, коли ніби не покупці платять гроші, а навіть їм доплачують продавці, аби лише забрали нафту.

Аналітики пояснюють падіння ціни двома факторами. По-перше, скорочення видобутку, про яке після декількох тижнів торгової війни домовилися Москва і Ер-Ріяд, недостатньо.

На початку квітня країни ОПЕК+ погодили скорочення видобутку нафти на 9,7 млн ​​барелів на добу. До домовленості вперше приєдналися США. Саудівська Аравія і Росія домовилися скоротити видобуток на 2,5 млн барелів на добу в травні і червні.

За рахунок скорочень ці країни розраховували домогтися різкого підвищення цін на нафту, але низка аналітиків вважає, що видобуток потрібно обмежити ще більше.

“Ринок досить швидко зрозумів, що домовленості ОПЕК+ в її нинішньому вигляді не вистачить на те, щоб збалансувати нафтові ринки”, – говорить головний аналітик брокерської компанії Axicorp Стівен Іннес.

Але основна проблема – в браку місця в американських нафтосховищах. З початку березня запаси нафти в місті Кушинг, Оклахома, одному з основних хабів торгівлі сирою нафтою в США, виросли майже на 50%, відзначають аналітики банку ANZ.

“Ми бачимо продаж за демпінговими цінами, тому що ніхто, взагалі ніхто не хоче, щоб сховища в Кушингу продовжували заповнюватися кожну хвилину”, – говорить Іннес.

Агентство Bloomberg в п’ятницю повідомило, що Саудівська Аравія планує продавати США в квітні приблизно 600 тисяч барелів нафти щодня, це найвищий обсяг продажів за рік.

В перші сім днів квітня в США з Саудівської Аравії вирушили сім танкерів місткістю до двох мільйонів барелів кожен, повідомляло агентство в п’ятницю.