На Закарпатті побудують новий сучасний аеропорт: що відомо

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Рішення побудови аеропорту поблизу Мукачеве важливе для всього закарпатського регіону. Будівництво нового аеропорту на Закарпатті передбачає залучення інвестицій в розмірі до 4 млрд грн.

При цьому злітно-посадкова смуга буде побудована за кошти держави, а термінал — на кошти приватного інвестора. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у Facebook.

Він додав, що Кабмін прийняв рішення виділити в 2020 році 30 млн грн на проектні роботи для будівництва нового аеропорту в Закарпатській області.

«На жаль, на сьогодні функціональні можливості єдиного діючого в регіоні аеропорту в Ужгороді обмежені у зв’язку зі складністю злету/посадки через територію Словаччини і неможливістю обслуговування літаків класу B737 / A320. Будівництво нового аеропорту передбачає: довжину злітно-посадкової смуги не менше 2,5 тис. м; можливість приймати літаки класу А320 / В737; пасажиропотік 200−300 тис. на рік з можливим збільшенням до 500−600 тис.», — написав Криклій.

За його словами, це дасть можливість відкрити сполучення до Києва, Дніпра, Харкова і Одеси, Польщі, Угорщини, Чехії, Італії та Іспанії, а також чартерні рейси до Туреччини та Єгипту.

В Закарпатській ОДА вже відбулось кілька зустрічей на цю теми із потенційними інвесторами. Вже точно відомо, що Мукачево, наразі, не розглядається, як варіант для побудови аеропорту.

За інформацією місцевого журналіста Віталія Глаголи, зараз розглядаються два основні варіанти побудови аеропорту – поблизу селища Середнє (між Ужгородом та Мукачевим) та у трикутнику між селами Сюрте – Холмок – Паладь-Комарівці (в 10 км від Ужгорода в сторону міста Чоп).

“Можливо, нова локація для побудови аеропорту і буде озвучена публічно під час візиту Зеленського на Закарпаття”, – додав Глагола.

У серпні 2020 року Кабінет міністрів вніс зміни до Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, включивши до неї аеропорт Мукачево і виключивши міжнародний аеропорт Вінниця.

Як повідомлялося, у травні 2020 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству інфраструктури розглянути можливість будівництва аеропорту в Мукачеві. Витрати на проект оцінили від 3 млрд грн.

Share.