Четвер, 26 Грудня

На Сихові реалізують пілотний енергоефективний проект

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Сихівському мікрорайоні реалізовуватимуть проект “Енергоефективний район міста Львова”. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Проект діє від імені та на підставі доручення Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU). Впроваджуватиметься проект Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Тривалість проекту становить 4,5 років (01.10.2018 — 30.09.2022), а бюджет проекту становить 5 млн. євро. Мерія закликає мешканців проявляти ініціативу і брати участь у втіленні даного проекту.

Пілотним районом для впровадження проекту обрано Сихів. У межах Сихова буде обрано пілотний мікрорайон. Проект запропонує обраному мікрорайону додатковий механізм енергоефективних заходів. Запланована підтримка термомодернізації житлового фонду підлягає приведенню її у відповідність з проектом модернізації системи теплопостачання ЄБРР.

Окрім того, проект розробить комплексну модель енергоефективного постачання та споживання теплової енергії для обраного мікрорайону та сприятиме поширенню набутого досвіду.

За словами Ірини Маруняк, директорки департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, станом на сьогодні на кошти Європейського банку реконструкції та розвитку у Сихівському районі планується встановити 480 ІТП (індивідуальний тепловий пункт) у будинках. Перша черга — це встановлення 165 ІТП.

Індивідуальний тепловий пункт (ІТП) © thermomodernisation.org

«Люди утеплюють квартири клаптиками, а це не добре, це не дає ефекту. Правильно, коли утеплений цілий будинок, цілий квартал, який черпає теплову енергію від одного ЦТП – тоді ми бачимо енергоефективність. Зараз ми в процесі роботи. Будемо розставляти акценти і визначимо, яка частка робіт буде за фінансування Німецького уряду, мешканців, міської ради. Наших німецьких колег також цікавлять будинки, де є велика кількість субсидіантів, щоб зрозуміти платоспроможність мешканців», – каже директорка департаменту ЖКГ та інфраструктури Ірина Маруняк.

Вона додає, що це буде перший пілотний проект в Україні, у його межах планують започаткувати співпрацю з державним Фондом ефективності, що зараз створюється.

«В Україні втричі більше субсидіантів, ніж у Німеччині. Тому є переваги інвестицій в енергоефективність, замість інвестицій у субсидії. Бо, інвестуючи в модернізацію і енергоефективність, можна модернізувати й економіку. Цей проект матиме величезну вагу на національному рівні, бо покликаний стимулювати розроблення моделі збалансованої інвестиційної політики, яка враховуватиме як сторону постачання так і попит», – каже Юрген Кайнхорст, голова департаменту співробітництва зі Східною Європою та Африкою Міністерства навколишнього середовища Німеччини.

Окрім впровадження енергоефективних заходів та технологій, також проводитиметься просвітницька робота з мешканцями.