Міське управління архітектури та урбаністики розробило проектну пропозицію багатофункціонального спортивного комплексу з облаштуванням стадіону «Торпедо» на вулиці Золота, 40А.
Відтак місто звертатиметься до банку «Львів», щоб спільно реалізувати публічно-приватний проект. Мерія планує зробити стадіон «Торпедо» сучасною базою для тренувань з легкої атлетики. У планах міста — занедбану територію стадіону реконструювати та повернути їй спортивну функцію.
Трохи більше 5 млн грн, які закладені у бюджеті Львова на викуп споруд стадіону «Торпедо», у мерії тепер хочуть витратити на реконструкцію. Так, на базі стадіону пропонують спорудити легкоатлетичну базу і закликають банк «Львів» долучитися до цього проєкту.
«Насправді, ми пропонуємо реалізувати спільний проект із банком на базі приватно-публічного партнерства чи як спільну діяльність. Зараз ми розробили проектну пропозицію і наше бачення як того, як це має виглядати. Зі свого боку ми би хотіли, щоб ті кошти, які передбачені у бюджеті, відкладались не на викуп, а безпосередньо на реконструкцію. Для цього має бути добра воля з боку банку, аби не зволікати та запустити цей процес», — зазначив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.
Відтак, проектна пропозиція передбачає облаштування легкоатлетичної бази, що відповідатиме вимогам та критеріям різних видів спорту.
Зокрема, тут хотіли б прокласти шість бігових доріжок, облаштувати майданчики зі силовими тренажерами, а також створити територію для легкоатлетичних дисциплін: стрибки у довжину; стрибки у висоту; стрибки із жердиною; штовхання ядра; метання спису; метання диску та молота.
Поруч міська рада пропонує збудувати двоповерховий легкоатлетичний центр, у якому були б закриті спортивні зали, навчально-спортивний центр, роздягальні і санвузли.
«На відкритому майданчику планується розмістити деякі легкоатлетичні дисципліни, у тому числі метання молота, ядра, а також облаштування нормальної бігової інфраструктури. У підсумку, ми отримаємо повноцінне поле для різних видів спорту. Окрім того, планується зробити різні майданчики з силовими тренажерами.
Звичайно, найбільш важливим є будівництво двоповерхової споруди з розміщенням легкоатлетичного центру, де можна буде проводити великі теоретичні начитки спортивних дисциплін. Також у комплексі мають розміщуватись повноцінні душові, переодягальні, санвузли, які обслуговуватимуть весь об’єкт, його відкриту та закриту частину.
Варто зазначити, що на другому поверсі комплексу пропонується облаштувати кілька тренувальних залів для того, щоб об’єкт міг функціонувати цілорічно. Планується, що там можуть займатись діти різних вікових груп, а також мешканці прилеглого району.
Сьогодні там збудовано багато житлових комплексів, тому інтерес до того, аби користуватись таким серйозним спортивним центром, є дуже великий. Ми розраховуємо, що він матиме як для львів’ян загалом, так і для мешканців цього району свій результат” — зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
Так, за словами начальника управління спорту Антона Нікуліна, стадіон «Торпедо» не має аналогів у Львові, тому потребує відновлення.
«Для нас це надзвичайно важливий об’єкт. Він буде мати легкоатлетичну складову. Таких стадіонів у нас немає у Львові, тому нам дуже потрібно його зберегти», — зазначив посадовець.
Нагадаємо, стадіон «Торпедо» облаштували у Львові у 1930-х роках. Він розміщений на земельній ділянці площею 2,7 га. За радянських часів стадіон передали однойменному спортивному товариству та забудували службовими приміщеннями.
Із 1990 року стадіон перейшов у приватну власність, там почав працювати ринок електротехнічних товарів, який у 2008 році перенесли на вул. Кукурудзяну. Після цього на території «Торпедо» хотіли збудувати житло, проте це зробити не вдалося. Опісля споруди стадіону передали банку «Львів» як заставу за борги по кредитах.