31 травня Львівська ОДА підписала меморандум з перевізниками щодо безкоштовного проїзду на міських, приміських та міжміських маршрутах Львівської області пільгових категорій громадян, а саме: учасників бойових дій, бійців-добровольців АТО, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих, осіб з інвалідністю 1-ої групи по зору та осіб, які їх супроводжують.
Про це повідомили в прес-службі ЛОДА передає IA ZIK.
Щодо інших пільгових категорій – дали час органам місцевого самоврядування до 15 червня визначитись, яким чином відшкодовуватимуся кошти за пільговий проїзд: чи за допомогою монетизації, чи через виділення коштів напряму перевізникам.
«Сьогодні було надано термін, а саме: додаткових два тижні, щоб органи місцевого самоврядування прийняли відповідні рішення, зокрема чи вони працюють за системою адресної допомоги, так званої монетизації, або ж органи місцевого самоврядування компенсовують автотранспортним підприємствам їхні втрати», – зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.
Станом на сьогодні, монетизацію затвердили лише у Пустомитівському районі. Місто Львів та місто Стрий прийняли рішення про відшкодування коштів автотранспортним підприємствам.
Згадані рішення на прес-конференції підтвердив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка, який раніше заявляв, що з 1 червня у маршрутках платитимуть всі, у тому числі учасники АТО.
«Щодо учасників бойових дій та бійців-добровольців АТО автотранспортні підприємства на період до 1 січня 2019 року не претендують на відшкодування. Перевезення цих людей ми будемо здійснювати за власний рахунок. Щодо категорій: особи з інвалідністю внаслідок війни,члени сімей загиблих і особи з інвалідністю 1 групи із супроводжуючою особою – Львівська ОДА зобов’язалася вишукати кошти на компенсації АТП за перевезення цих категорій. На сьогодні ця домовленість досягнута, поставлено крапку у всіх цих питаннях», – повідомив тепер І. Велійка.
З його слів, з 1 червня наразі на усіх маршрутах Львівщини не змінюється нічого. Але з 15 червня, якщо органи влади на місцях не визначаться щодо монетизації чи компенсацій перевізникам, усі інші категорії пільговиків будуть змушені платити 100% вартості за проїзд.
На запитання, якими аргументами влада переконувала перевізників і що пообіцяла взамін, Велійка відповів: «Взамін нам пообіцяли, що Львівська ОДА посприяє, щоб усі адміністративні одиниці Львівської області визначилися щодо монетизації. У випадку, якщо вони не приймуть такі рішення, ЛОДА буде на боці перевізників. Минулого разу я озвучував не своє рішення, а рішення транспортних підприємств. Пропозиція моя завжди була однакова – люди, які воюють на сході – щодо них не може бути питань. Мені вдалося переконати наших директорів, що щодо цього розводити дискусію не потрібно. 29 травня відбулося загальне зібрання керівників АТП Львівської області і профспілкових комітетів, де було прийнято однозначне рішення – на цю категорію пасажирів не поширюється ні монетизація, ні відшкодування. Вони надалі користуються пільгами і їздять безкоштовно до 1 січня. Тому що ми спільно з головою ЛОДА зобов’язалися клопотати перед головою ВРУ, Президентом, щоби з 1 січня 2019 року у Державний бюджет було закладено кошти для відшкодування витрат перевізникам за перевезення цих категорій. Не з місцевих бюджетів, а з державного бюджету».
«Я за себе не можу гарантувати, що я би покинув домівку, вхопив автомат і побіг воювати. Думаю, таких 95%», – додав І. Велійка.