На вулиці Коперника провели капітальний ремонт фонтану «Водолій», який не працював більше 20 років. Фонтан запустили в роботу минулих вихідних. Відповідно до проекту, тепер вода тече позаду скульптури Водолія і підсвічується, а з глечика міфічного персонажа витікає питна вода, яка починає текти лише тоді, коли хтось підходить до фонтану. Про це пише прес-служба ЛМР.
«Ми кілька разів проводили тендер на визначення виконавця робіт з капітального ремонту фонтану “Водолій“, оскільки ніхто не зголошувався брати в ньому участь. Після визначення підрядника, яким стало ТзОВ “Арка-Пік“, компанія із кінця травня розпочала ремонтні роботи. Станом на сьогодні, ремонт практично завершений, фонтан запущений в роботу», — каже голова Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля.
Проектні роботи виконало ПП «НВФ «Рутенія». Проектом було передбачено, зокрема, монтаж фонтану, влаштування покриттів із дрібнозернистих фігурних елементів мощення, влаштування освітлення і висадження рослин (спірея сіра). Загальний кошторис становить 614 656 грн., у тому числі: будівельні роботи — 453 482 грн., та інші витрати — 161 174 грн. Кошти на ремонт виділені з бюджету розвитку Львова. Загалом фонтан «Водолій» не працював більше 20 років.
«Колись фонтан працював так, що вода лилася лише з глечика, який тримає Водолій. Тепер, відповідно до задумів архітектора, позаду нього також тече вода, яка має кругове водопостачання, — додає Андрій Зозуля. — Водночас, із глечика витікає вода з водопроводу, яка є питною. Питна вода спрацьовує на фотоелементі, тобто лише при підході людини до фонтану».
Як розповіла архітекторка й автор проекту з капітального ремонту фонтану «Водолій» Ольга Криворучко, є відомості, що раніше фонтан працював від природного джерела. Сама скульптура Водолія належить Теодозії Бриж — видатній львівській скульпторці ХХ століття. Скульптуру відреставрували і покрили захисним покриттям.
«Об’єкт не є складним. Це бетонна стіна, до якої кріпиться сама скульптура на штирях. Однак, роботи мусили відбуватися почергово, — не можна було робити все одночасно. Спершу підвели комунікації, потім відремонтували стіну, підключили фонтан і, нарешті, привезли і прикріпили скульптуру, яка в той час була на реставрації. Коли повністю підсохне стіна, а для цього треба 1−2 тижні теплої погоди, можна буде покрити її фінальним захистом покриття, — додає Ольга Криворучко. — Перш за все, ми хотіли, щоб тут була вода. Запит міста теж був на те, щоб фонтан функціонував. Вода, що тече позаду, не є питною. Питна лише та, яка зі струї. Вона працює на датчику: вмикається тоді, коли хтось підходить».
Gepostet von Khrystyna Protsak am Montag, 5. November 2018
Загалом у Галицькому районі близько 10 фонтанів. Усі вони працюють. У неналежному стані є фонтан «Кульбаба» на пл. Галицькій. За умови наявного фінансування наступного року, цей фонтан зможуть відремонтувати.
«Фонтани будуть функціонувати до моменту, коли почнуться приморозки. Тоді усі фонтани будуть консервувати на зимовий період, а у весняний період їхню роботу буде відновлено», — додав Андрій Зозуля.
Нагадаємо, фонтан «Водолій», що розташований навпроти пам’ятника Маркіянові Шашкевичу, датують 1970-ми роками. Його авторкою є покійна відома львівська художниця Теодозія Бриж. Він виконаний у формі струмочка, що витікає з глечика, який тримає в руках міфічний Водолій.
Також цього року на вул. Коперника провели капітальний ремонт фонтану «Криниця з левами», який не працював 70 років. Роботи проводили на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР.