Мовний омбудсмен Тарас Кремінь готує звернення до прем’єр-міністра України та МОН.
Він хоче, щоб посадовці переглянули або аргументували скасування обов’язкового ЗНО з української літератури.
Про це повідомляє Український Інтерес.
“Скасування обов’язкового ЗНО з української літератури – це одна з найбільших загроз, яка може бути як щодо освітньої реформи, так і до державної гуманітарної політики загалом. Засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури – неможливо”, – написав мовний омбудсман.
Зазначимо, з 2021 року ЗНО з української мови ділитиметься на два типи залежно від подальшого напряму підготовки абітурієнта. Складати тест з української літератури тепер необов’язково.
Перший тип– це українська мова, яка укладатиметься відповідно до програми ЗНО з української мови та літератури й міститиме завдання, рівне стандарту. Результати виконання цього тесту зараховуватимуться, як оцінка за ДПА. Вони враховуватимуться для вступу до закладів вищої освіти на природничі, математичні та технічні напрями підготовки.
Другий тип – це українська мова та література, який міститиме завдання попереднього тесту з української мови. Результати виконання частини цього тесту також зараховуватимуться як ДПА за курс повної загальної середньої освіти. Повне виконання завдань тесту використовуватимуться під час вступу до закладів вищої освіти на гуманітарні напрями підготовки.