Міністерство розвитку громад територій та інфраструктури (Мінвідновлення) починає збирати дані для евакуації водіїв, які застрягли на польському кордоні через блокаду, без транспортних засобів (ТЗ), повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.
“Ми розпочали збір даних для евакуації наших водіїв… будемо вивозити всіх, хто висловить таке бажання”, – написав Деркач у фейсбуці в четвер, оприлюднивши посилання на форму заявки на евакуацію.
Водіям пропонують погодитися на евакуацію в Україну без транспортного засобу, випливає з її тексту.
“Ми кілька разів порушували питання на робочому та офіційних рівнях щодо харчування, чергування швидких, пожежних машин, належних санітарних умов – цього всього немає. Натомість і надалі бачимо повідомлення про погодження продовження протесту з боку місцевої влади”, – наголосив заступник міністра.
Він також повідомив, що за останні три тижні питання скасування блокади порушували “на всіх можливих рівнях”: було написано десятки листів, проведено зустрічі.
“Ми запропонували низку компромісів, польський уряд та Єврокомісія їх знають. Але домовитися про щось можливо лише тоді, коли є бажання домовлятись, а не лише бажання блокувати кордон”, – написав Деркач.
За його словами, Мінвідновлення також надіслало офіційного листа з пропозицією створити моніторингову групу з боку Європейського Союзу на кордоні. До сфери її завдань має входити фіксування ситуації перед заблокованими пунктами пропуску: чи пропускають небезпечні вантажі, яким чином перетинає кордон гуманітарна допомога, в яких умовах перебувають українські водії.
Як повідомлялося, блокада трьох пунктів пропуску на українсько-польському кордоні в четвер поширилася на четвертий “Шегині-Медика”. Держмитслужба попередила, що кількість заблокованих пунктів пропуску (ПП) на польському кордоні може зрости до п’яти: протестувальники можуть заблокувати ПП “Нижанковичі-Мальховіце”.
Лідер польських перевізників, які блокують кордон, Рафал Меклер з ультраправого Національного руху в четвер повідомив, що серед умов скасування блокади – повернення до системи видачі дозволів українським вантажоперевізникам у Євросоюзі, що не поширюватиметься на гуманітарну й військову допомогу, а також створення окремих коридорів і “живої” черги на виїзд порожніх автомобілів із номерами ЄС на пунктах пропуску.
“Отримуємо це на папері і в той самий момент йдемо з кордону. М’яч на боці України”, – написав Меклер.