Новий Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив про бажання на посаді міністра провести консультації стосовно мови, релігії, історії, тощо. Про це він недавно заявив під час брифінгу з журналістами.
“Я думаю, що ми повернемось до дискусії, яку ми започаткували до коронавірусу стосовно запрошення вчених для розмови щодо сенситивних питань, які стоять перед суспільством — мови, релігії, історії, тощо. І тільки після такої фахової дискусії можна виходити на якісь конкретні кроки”, — сказав Ткаченко.
Коментуючи позиції Венеційської комісії щодо українського законодавства, нардеп зазначив, що “мова йде про ухвалення закону про нацменшини і в межах цього закону потрібно шукати речі, які об’єднують суспільство, а не роз’єднують”.
Будучи ще у статусі народного депутата Олександр Ткаченко в інтерв’ю телеканалу «Наш» заявив: «Ми запропонуємо публіці нашу версію достатньо красиву, щоб рухатися в напрямку, як і «мову зберегти», і «як дати індустрії можливість розвиватися».
До конкретики теж переходити не став, але зазначив, що це рішення «дозволить зберегти відсотки, але і дозволить знімати серіали в Україні російською мовою».
Далі Олександр Ткаченко, який раніше був генпродюсером телеканалу «1+1», по суті повторив тезу продюсерки того ж каналу – Олени Єремєєвої. Вона пояснювала, що канал відзняв всі комедії українською, а мелодрами – російською тим, що, нібито, за її словами, «мелодрами українською мовою виглядають гірше, ніж комедії».
Ще одна причина зйомок серіалів російською – продаж у країнах СНД.
«Коли ми говорим про комедії, вони достатньо всі локальні. Ми знаємо багато україномовних комедій, які дуже круто виглядають і в них з’являється той оригінальний контекст, колорит і відповідною мовою передається краще. Не думаю, що український гумор сподобається в Росії», – відповів він.
Нагадаємо, 4 червня депутати ВРУ підтримали призначення нардепа від “Слуги народу” Олександра Ткаченка на посаду міністра культури та інформаційної політики.
Олександр Ткаченко наголошував на таких першочергових завданнях для розвитку гуманітарної сфери:
- схвалення закону про культуру й креативні індустрії;
- фінансова підтримка культури в час кризи через пандемію коронавірусу.
Окремі політологи думають, що мовне питання знову порушують через наближення місцевих виборів і бажання сподобатися й залучити більше російськомовних виборці. Однак більшість із тих політиків, які підтримують позицію перегляду мовного законодавства, говорять про бажання зупинити війну. Тож інші експерти та політики не виключають певних домовленостей щодо цього на тлі переговорів із Росією.