Група викладачів кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Національного університету «Львівська політехніка» виявила ініціативу надати вишові ім’я Степана Бандери.
Інформація про це розміщена на сайті навчального закладу, передає ZIK.
Автори ініціативи відзначають, що Степан Бандера був найвидатнішим українським історичним діячем з усіх, що перебували в стінах вишу – він навчався там у 1928–1933 роках, опановуючи фах агронома на сільськогосподарському факультеті.
«По-друге, він – символ української нації, національний герой, взірець мужності й звитяги в боротьбі за незалежну Українську державу», – йдеться у повідомленні. – «Для нас, працівників і студентів Львівської політехніки, є великою честю й гордістю ходити тими самими коридорами, сидіти в тих самих аудиторіях, де колись ходив і сидів Провідник української нації».
Що ж стосується інших видатних українських науковців і педагогів, які працювали у Львівській політехніці в різні часи, то їхніми іменами пропонується називати інститути й кафедри університету.
«Наприклад, ім’я Івана Левинського пасувало б Інститутові архітектури, Євгена Перхоровича – Інститутові механіки, Юліана Гірняка – Інститутові хімії тощо», – зазначають автори ініціативи.
Вони також відзначають, що існують прецеденти, коли вищі навчальні заклади називають не лише на честь науковців, а й видатних національних і державних лідерів, політичних діячів.
«Так, до складу Львівської політехніки входить колишній самостійний інститут ім. В. Чорновола, Львівський медичний інститут носить ім’я Данила Галицького, Львівський університет за Польщі було названо на честь польського короля Яна Казимира», – говориться у статті.
Автори ініціативи передбачають резонанс не тільки всередині нашої Батьківщини, а й за її межами, зокрема зі сторони окремих польських політиків.
«Та зауважмо, що державні мужі Польщі послуговуються подвійними стандартами: своїх націоналістичних діячів Пілсудського, Дмовського, вояків Армії Крайової, винних у смертях багатьох тисяч українців, вони шанують на найвищому рівні як героїв національно-визвольної боротьби, нам же намагаються «заборонити» гідно вшановувати наших», – відзначали вони.