Засновники мережі «Каферинок» мають в планах розвиток ще сотні закладів даного формату. Про це повідомляє The Village.
«Каферинок» – це львівська мережа, яка поєднує формати магазину продуктів і кафе. В меню: готові страви, каву зі «Світу кави», власні напої та продукти від локальних крафтових виробників. Її запустили Роман Зорій, Андрій Павліківський і Сергій Цюпко у 2021 році.
Війна змінила їхній бізнес, але на краще. Вторгнення росії допомогло бізнесу прискоритися.
«Це дало нам поштовх насамперед. Приплив людей до Львова так чи інакше вплинув на результати в кожного торгового об’єкта. З іншого боку, це нас ще більше ввімкнуло. Ми почали швидше ухвалювати більш критичні рішення, і воно дало нам поштовх у розвитку», – пояснив Роман Зорій.
Продуктові магазини – це частина критичної інфраструктури, наполягають співзасновники: «Людям треба їсти та пити щодня.. Ми говоримо про базові продукти, звичайно. Забезпечити постачання було досить непросто в перший тиждень, тому що всі були дуже в підвішеному стані. Як каже Сергій, усе розмітали… Ну ви пам’ятаєте, що відбувалося тоді в супермаркетах».
Власники «Каферинку» додають, що вивели робочу модель, яка добре працює, тому планують ставати керівною компанією. Вони мають в планах розвиток ще сотні закладів формату. Найближчим часом відбудеться запуск ще трьох закладів у Львові, які вже перебувають в процесі відкриття.
Нині «Каферинки» працюють в шістьох локаціях у Львові. Вибір нових місць для відкриття залежить від людей, які там живуть, кажуть засновники. Здебільшого це нові житлові комплекси.
«Є поняття того, що в країні живе пасивна більшість та активна меншість. Так і активна меншість задає тон розвитку, руху, напряму. Ця активна меншість – це є наші клієнти. Це переважно молодь, яка до 35–40 років, яка знає, що вона хоче в житті, яка працює, яка любить споживати смачно, якісно, яка цінує сервіс, яка хоче перебувати в класних просторах», – пояснює Зорій.
Разом із магазинами підприємці відкрили власне виробництво їжі та напоїв. Вони готують бокси з комплексними обідами, сніданками, салатами тощо.
«У нас свій завод,– з усмішкою каже Роман. – Кухня за площею десь 400 квадратних метрів. На піку ми видавали 180 тисяч страв на рік [майже 1000 страв на день, – ред.]. Ми думаємо, що це досить багато. У нас невелика команда, але досить ефективне виробництво. Попередньо в нас стояло завдання: зробити смачно, але економічно вигідно».