В Україні за п’ять місяців 2025 року винесли понад 2 тисячі судових рішень щодо людей, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Львівщина замкнула трійку областей в Україні, де найактивніше карають за корупцію.
Про це повідомили на аналітичній платформі “Опендатабот”, пише Суспільне.
Найактивніше карають за корупційні правопорушення суди у Вінницькій області — там винесли 182 рішення, це 9% від загальної кількості. За нею — Одеська (168), лідер минулих років — Львівська (147), а також Дніпропетровська (116) та Київська (115) області.
Понад 73% усіх рішень цьогоріч стосуються статті щодо порушення вимог фінансового контролю — 1487. Це означає, що посадовці не подають або подають з порушеннями свої декларації. За рік таких рішень побільшало у 5 разів. За даними “Опендатабот”, ймовірно, перевірили декларації, що накопичилися за попередні періоди. Натомість рішень за хабарі поменшало майже удвічі — до 347. А за порушення, пов’язані з конфліктом інтересів, суди карають майже на 80% рідше. Цьогоріч це лише 70 рішень.
“У переважній більшості випадків — 97% — корупціонерам призначають просто штраф. Реальні терміни ув’язнення отримали лише 44 особи. Суми штрафів залежать від порушення та мають чималий розбіг: від 850 грн до 680 тисяч грн. Те саме стосується й термінів позбавлення волі за корупцію: від 1 до 10 років”, — йдеться у повідомленні.
За 5 місяців цього року ухвалили на 37% рішень більше, ніж за цей період торік, проте все ще менше, ніж до початку повномасштабного вторгнення.