Львів закупить 100 великогабаритних автобусів

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Замість 60 малогабаритних і 60 великогабаритних автобусів Львівська міськрада планує придбати 100 великогабаритних автобусів за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку, повідомляє Zaxid.net.

За відповідні зміни до ухвали про підтримку участі «Львівелектротрансу», АТП-1 та «Львівавтодору» в кредитній програмі ЄІБ під час засідання сесії у четвер, 7 грудня, проголосували 40 депутатів.

Нагадаємо, йдеться про проект ЄІБ «Міський громадський транспорт України», участь Львова у якому під час минулого засідання сесії погодили депутати. У межах проекту Львів планує отримати 40 млн євро на придбання нового громадського транспорту і реконструкцію вулиць.

Спочатку міськрада планувала придбати 10 трамваїв, 60 великогабаритних і 60 малогабаритних автобусів, реконструювати вагоноремонтні майстерні на вул. Городоцькій, відремонтувати вул. Шевченка, Вітовського та прилеглі.

Зокрема, на закупівлю 60 великих і 60 малих автобусів планували витратити 12 млн євро.

Однак 7 грудня депутати прийняли зміни до ухвали, якими передбачили придбання 100 великих автобусів замість 60 великих і 60 малих. Тобто замість 60 малих Львів планує придбати 40 великих автобусів.

«Вартість одного великого автобуса в середньому на 30% більша від малого автобуса, у той же час пасажиромісткість – більша на 50%. Окрім цього, великі автобуси мають низку якісних переваг, що стосуються комфорту пасажирів», – мовиться в пояснювальній записці до ухвали.

Таким чином малогабаритних автобусів за кошти кредиту ЄІБ комунальний перевізник АТП-1 не купуватиме.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року Кабінет міністрів України підписав угоду з ЄІБ, яку 12 квітня 2017 року ратифіковала Верховна рада. Угода передбачає залучення 200 млн євро кредитних коштів для реалізації підпроектів в рамках проекту «Міський громадський транспорт України». 40 млн євро в кредит на 22 роки під 1,5-2% з пільговим періодом 5 років планує отримати Львів.

Міська рада планувала за ці кошти закупити крім автобусів ще 10 трамваїв, відремонтувати майстерні «Львівелектротрансу», а також відремонтувати вулицю Вітовського та частину вулиці Шевченка.

Share.