Середа, 27 Листопада

Львів купуватиме білоруські або турецькі автобуси замість «Електронів»?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На львівських дорогах 22 лютого протестували роботу великогабаритних білоруських автобусів МАЗ. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

Як повідомив Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, місто має чіткий намір придбати цього року 100 великих автобусів. Представники ЛК «АТП-1» та управління транспорту пропрацьовують усі пропозиції від українських і закордонних виробників. Ключовим у прийнятті рішення щодо вибору постачальника автобусів для Львова буде ціна і якість машин.

Як повідомив головний інженер ЛК «АТП-1» Богдан Карпій, технічні характеристики автобуса МАЗ відповідають світовим стандартам.

«За технічними характеристиками автобус МАЗ, який ми сьогодні випробовували, нічим не поступається тим взірцям, які у нас зараз використовуються.

Я мав можливість побувати у Мінську на заводі і подивитися на виробництво цих автобусів. Роботи виконуються якісно і професійно. Приємно мене здивувала антикорозійна обробка, встановлені агрегати закордонного виробництва – це двигун Мерседес, коробка німецького виробництва. Технічні характеристики також відповідають світовим зразкам. Ці автобуси прості в обслуговуванні. Є нюанси по салону. Та їх можна регулювати», – розповів Богдан Карпій.

МАЗ

Для порівняння – салон автобуса Електрон

Водночас, як повідомив Віктор Солтир, представник дилера «УкрЄвро-МАЗ» в Україні по вантажній і пасажирській техніці, автобуси МАЗ мають хорошу репутацію на українському ринку. Минулого року в Україну було завезено більше 120 одиниць автобусів МАЗ.

«Автобус, який ми пропонуємо, середнього класу, низькопідлоговий, для перевезення пасажирів місткістю до 105 осіб. Має 30 сидячих місць, одне місце для людей з інвалідністю, і 75 місць для стояння. Це фактично ідентична пасажиромісткість як в автобуса Електрон. У комплектацію МАЗ входить система обігріву, вентиляції, оснащений двигуном Мерседес. Опалення йде по периметру всього автобуса. Двигун «ЄВРО-5», з системою для нейтралізації шкідливих газів. Є кнопка виклику до водія. Може бути оснащений кондиціонером.

За технічними характеристиками цей автобус є одним з провідних автобусів у своєму класі і не поступається іншим виробникам, а в ціновій категорії є переваги в бік зменшення. Минулого року в Україну було завезено більше 120 одиниць цих автобусів. Великий контракт маємо з Києвом. Зараз також постачаємо ці автобуси до Запоріжжя. Також маємо багато одиничних контрактів з комерційними структурами. До прикладу, аеропорт у Києві придбав два таких автобуси.

При замовленні наших автобусів, замовник може обумовлювати якість технічні характеристики автобуса з огляду на місцевість та призначення», – розповів Віктор Солтир.

Ціна? Базова ціна такого автобуса МАЗ 118 тис. євро. Для порівняння, ціна львівського автобуса “Електрон” приблизно 145 тис. євро (4,8 млн грн), а електробуса 350 тис. євро.

«Ми розглядаємо усі можливості щодо придбання нових автобусів для Львова. Ми не кажемо хто кращі, хто гірші, ми все переглядаємо і аналізуємо. Вагомою тут є думка водіїв: як вони відчувають техніку, наскільки цей автобус кращий чи гірший, у порівнянні з іншими. Важливо, щоб ми побачили всю техніку з переліку, який ми можемо придбати. А далі два головних чинники – ціна і якість. Це ті визначальні показники, на основі яких ми будемо приймати рішення. Також важливі терміни виробництва і постачання автобусів. Хтось може виробити 100 автобусів за півроку, а комусь 2 роки. Тому цей показник теж важливий.

Звичайно, перевага надається українським виробникам. Та визначальною є ціна автобуса і його надійність при експлуатації. Також важлива складова – це сервісне обслуговування. Ціна автобусів залежить від комплектації, бо кожен замовник може вносити свої пропозиції. Це стосується усіх виробників автобусів. Вони представляють базову модель, а далі можна вносити свої пропозиції відповідно до потреб міста.

Отож рішення щодо придбання автобусів є. Далі буде конкурс і тендер. Головні критерії – ціна і якість. Дивимось все – українські, турецькі, польські і білоруські автобуси. У всіх є переваги і недоліки. Та це мають аналізувати механіки», – розповів Сергій Бабак.

Автобус МАЗ

Автобус Електрон

У Львові розглядають пропозиції турецьких виробників автобусів. Як повідомив Андрій Білий, радник міського голови Львова, одне з першочергових завдань міста – забезпечити якість і комфорт громадських перевезень. Для цього пропрацьовують різні варіанти і можливості оновлення рухомого складу перевізників. Зокрема робочою групою розглядаються пропозиції турецьких виробників автобусів.

«Безперечно, ми хочемо і зацікавлені у тому, щоб підтримувати власного товаровиробника. Адже це розвиток свого бізнесу, оплата податків до місцевого бюджету та багато інших позитивів для нашої економіки. Однак, з огляду на те, що питання забезпечення якості перевезень потрібно вирішувати негайно, розглядаємо різні варіанти. Зокрема, розглядаємо співпрацю з іншими країнами, якщо ціна на товар прийнятна та пропонуються хороші умови: терміни поставки, якість машин, гарантії та ін.

Ми провели ряд зустрічей з турецьким виробником автобусів Temsa, BMC, Karsan. Автобуси Temsa їздять Стамбулом. Найцікавіше те, що в деяких виробників є вже готові автобуси. Тобто на сьогодні 150 низькопідлогових 12-метрових автобусів турецькі виробники готові продати. Це означає, що термін постачання рахуватиметься тижнями з моменту укладення угоди.

Тому зараз хочемо ознайомитися з ціновою пропозицією турецьких виробників і умовами постачання», – розповів Андрій Білий, радник міського голови Львова.

Турецький Temsa

Турецький Temsa