ЛОДА виступає проти будівництва сміттєпереробного заводу на Пластовій

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Чиновники ЛОДА звернуться до мінекології з позицією неможливості будівництва сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій, 13. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Таку позицію озвучив очільник обласної державної адміністрації Олег Синютка сьогодні, 3 лютого, під час зустрічі з мешканцями мікрорайону Знесіння.

«Будівництво заводу в межах “Знесіння” є екологічно необгрунтованим і господарсько недоцільним, що підтверджується десятками зауважень до звіту з оцінками впливу на довкілля та невдалими прикладами функціонування таких комплексів у Європі. Щодо запропонованих ділянок, то 27 січня 2017 року за результатами наради під головуванням Прем‘єр-міністра міський голова звернувся з листом надати земельну ділянку Яворівської «Сірки» ЛКП «Збиранка», через три дні мною видане розпорядження, яке дійсне і сьогодні про надання ділянки для будівництва та експлуатації комплексу утилізації ТПВ у Яворівському районі. Потім була надана земельна ділянка в Миколаївському районі, ці ділянки міській владі не підійшли. 2 листопада цього ж року ми надіслали перелік земельних ділянок за межами Львова на території області», – сказав Олег Синютка.

Загалом, за словами Олега Синютка, ЛОДА запропонувало Львівській міській раді 17 альтернативних ділянок для будівництва сміттєпереробного комплексу.

1 червня 2018 року у Києві підписали угоду на отримання 35 млн євро кредиту від ЄБРР на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові та на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища.

Будувати завод зголосилися спочатку 12 компаній, а пізніше цей список зменшився до 5 фірм після першого тендеру.

Компанія CONTROL PROCESS S.A. із Польщі, яка збудувала завод з переробки відходів у місті Ольштин (Польща), механіко-біологічний комплекс із переробки відходів у місті Стальова Воля (Польща), завод із переробки відходів у місті Люльково (Польща) та механіко-біологічний комплекс із переробки відходів у місті Тонішево (Польща).

Компанія EGGERSMANN ANLAGENBAU GMBH (Німеччина), яка збудувала механіко-біологічні комплекси з переробки комунальних відходів у містах Софія (Болгарія), Рексем (Великобританія), Жари (Польща) та Познань (Польща).

Компанія HELECTOR S.A. збудувала механіко-біологічні комплекси з переробки твердих побутових відходів у містах Ано-Ліосія (Греція), Ларнака (Греція), Берлін (Німеччина), Трір (Німеччина) та Оснабрюк (Німеччина).

Консорціум із двох фірм – MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина). Компанія M-U-T збудувала заводи з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів у містах Багдад (Ірак), Сом (Угорщина), Бекешчаба (Угорщина), Пернік (Болгарія).

Консорціум із двох фірм – WTT (Нідерланди) + Axis (Литва). Компанія WTT збудувала механіко-біологічний комплекс із переробки комунальних відходів у Лондоні (Велика Британія), компанія Axis збудувала механіко-біологічний комплекс у Каунасі (Литва). Axis – це група підприємств, що займається розробкою, виробництвом і реалізацією інженерної продукції та рішень для міста, промисловості та енергетики, діюча в Литві вже більше 20 років.