Середа, 27 Листопада

Лікарня швидкої медичної допомоги опалюється на альтернативних видах палива

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вперше у Львові міську комунальну установу опалює приватна котельня, яка працює на альтернативних видах палива. На території міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги приватний інвестор збудував твердопаливну котельню, яка опалює лікарню. Таке опалення дозволить заощаджувати понад 1 млн. грн. щорічно. В подальшому так опалювати планують й міську дитячу клінічну лікарню.

Щоб використовувати замість традиційних видів палива – альтернативні, 4 лютого 2016 року сесія Львівської міської ради надала дозвіл на укладання договору з ТДВ «Сенсус» на будівництво та обслуговування твердопаливної котельні на території лікарні швидкої медичної допомоги у Львові.

Як розповіли в департаменті економічного розвитку ЛМР, будівництво твердопаливної котельні було здійснено приватним інвестором без залучення бюджетних коштів і обійшлось в 15 млн. гривень. Ділянка під будівництво котельні надана на умовах договору суперфіцію, що передбачає право на користування земельною ділянкою для будівництва тих чи інших споруд. Котельню, потужністю 5 МВт, введено в експлуатацію у вересні 2017 року, і вона дозволяє повністю забезпечити теплом лікарню швидкої медичної допомоги вже цього опалювального періоду.

«Є три котли, зараз працює один котел, і він працює на 80% своєї потужності, тобто є ще резерв, який можна задіяти у випадку падіння температури. Якщо температура опускається ще більше, то ми, відповідно, задіюємо ще один котел. Частину палива ми виготовляємо самостійно, а частину закупляємо самі. Щоденно ми споживаємо від 10 до 15 тонн палива.

Потужність цієї котельні розраховувалась на те, що ми будемо здійснювати теплопостачання як для лікарні швидкої допомоги, так і для дитячої лікарні. Тому зараз ми розробляємо технічну документацію, щоб у наступному опалювальному сезоні мати можливість здійснити теплопостачання також для дитячої лікарні», – розповів Роман Левицький, директор ТДВ «Сенсус».

Реалізація теплової енергії та гарячої води здійснюється за тарифом ТДВ «Сенсус», нижчим від середньозваженого тарифу ЛМКП «Львівтеплоенерго» на 10%.

«Цей тариф є середньозважений по області, і він завжди нижчий. Наш тариф є на 10% нижчий, є одноставковий, який не передбачає плати за приєднане навантаження», – зазначив Михайло Андрухів, директор з виробництва ТДВ «Сенсус».

«Таке опалення дозволить місту відмовитись від 650 тис.м.куб. газу та замінити його частку поновлювальними джерелами енергії. Щорічно Львів заощаджуватиме на опаленні лікарні швидкої допомоги понад 1 мільйона гривень», – кажуть в департаменті економічного розвитку ЛМР.

Так, наприклад, за жовтень-грудень 2017 року, враховуючи різницю в тарифах, за спожитих 1996 Гкал тепла лікарня зекономила кошти в сумі 293 тис. грн.

«Ми бачимо економію тепла, і ми можемо кожен день регулювати подачу теплоносія – все залежить від температури зовнішнього середовища. До прикладу, якщо надворі стає тепліше, то ми в телефонному режимі зв’язуємося з працівниками підприємства, і вони зменшують подачу тепла, і ми на цьому можемо більше зекономити», – зазначила Оксана Воробель, головний лікар міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

Додамо, що на території лікарні швидкої медичної допомоги залишилось обладнання ЛМКП «Львівтеплоенерго», щоб у разі форс-мажору медзаклад не залишився без тепла.

Довідка

У 2017 році на енергоресурси для закладів охорони здоров’я з міського бюджету було оплачено коштів у розмірі 51,2 млн. грн., в тому числі: теплопостачання – 30,2 млн. грн. (зокрема для лікарні швидкої медичної допомоги – 8,7 млн. грн.); електроенергія – 12,4 млн. грн.; газ – 5,8 млн. грн.; вода та водовідведення – 2,8 млн. грн.

ТДВ «Сенсус» здійснює виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії на підставі ліцензії НКРЕКП Серії АЕ№522274. Термін дії ліценції до 05.11.2019р.