Львівські хірурги провели унікальну oперацію – створили новий стравохід п’ятимісячній дитині. Лише 15 лютого дитина змогла вперше відчути смак молока, йдеться у сюжеті Zaxid.net.
Хлопчик, з Дрогобицького району, народився практично без стравоходу. Відомо, що у малюка був тільки початок і кінець стравоходу, а середина була відсутня (більше семи сантиметрів).
Відразу після народження малюка помістили в ОХМАТДИТ, де лікар Олег Ленів допоміг дитині харчуватися, за допомогою спеціального отвору, завдяки якому їжа потрапляла відразу в шлунок.
Заради порятунку дитини до Львова приїжджав відомий польський хірург Даріуш Патковський. Саме вони разом з кардіохірургом Романом Ковальським і Андрієм Дворакевичем провели унікальну у всьому світі oперацію. Попередньо, вони створили новий стравохід немовляті і успішно провели хіpургічне втручання.
Відомо, що в Україні це другий випадок, коли була проведена така oперація. Такі операції не часто проводять і в європейських країнах. Але, Даріуш Патковський – єдиний фахівець в Східній Європі, який бездоганно володіє скальпелем в таких операціях.
Цікаво, що перший досвід такого хіpургічного втручання був у 2018 році. Тоді цей метод польського професора багатьох українських хірургів зацікавив. І такі операції почали проводити в Києві, Луцьку та інших містах України. Але користувалися цим методом не в найскладніших випадках, так як для початку потрібно було пристосуватися.
А зараз хірурги України готові йти далі і оперувати більш складних пацієнтів.
Дворакевич каже, раніше дитину з такою вадою врятувати було важче, oперували класичним способом, просто “латали” стравохід. Такі операції були дуже травматичними і не давали такого результату, як від операції методом Патковського.
Після першого такого втручання українські дитячі хіpурги дуже зацікавились професором. Метод почали застосовувати хірурги Києва, Луцька та деяких інших міст.
Львівські хірурги прооперували вже 20 дітей із схожою вадою.
Професор Патковський прооперував вже понад 40 таких дітей у різних країнах Європи. Серед його пацієнтів є й ті, які вже ходять до школи. Вони нічим не відрізняються від ровесників.
Мама дівчинки, яку оперували минулоріч, каже, що зараз її донечка почуває себе дуже добре.