Радіостанція “Київ FM” віднедавна повністю відмовилася від російськомовних пісень на користь україномовних. Тепер тут можна почути молодих не дуже відомих україномовних виконавців, які стали особливістю радіостанції. Про це повідомляє 5 канал.
“Торік за підрахунками Нацради з питань телебачення і радіомовлення найбільше україномовних пісень лунало в ефірах: “Країни FM”, Радіо Промінь та Радіо “Культура” – показник україномовного контенту в них дев’яносто – сто відсотків, у решти – менше половини. Відтепер ще одна радіостанція повністю відмовилася від російських пісень. Це – Київ FM”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається також, що радіостанція запустила декілька проєктів, де маловідомі артисти мають змогу ознайомити слухачів зі своєю творчістю. Для того, щоб потрапити в ефір, достатньо написати на радіо у соціальних мережах та надіслати пісні.
На Київ FM розповідають, що після такого кроку рейтинги радіостанції зросли.
“Нещодавно Нацрада з питань телебачення та радіомовлення оприлюднила результати моніторингу: в ефірі загальнонаціональних радіостанцій кожна друга пісня – українська. Крім того, дев’яносто відсотків ведучих національних радіостанцій ведуть ефір українською мовою. Хоча закон вимагає, щоб цей показник становив трохи більш ніж половини ефірного часу”, – додали у повідомленні.
Водії є основними слухачами їхнього радіо. Чоловік, котрого звати Хаям є представником азербайджанської діаспори в Україні, розповів журналістам, що він з друзями обожнюють українські пісні та обирають станції переважно з україномовним контентом.
Хто порушує квоти?
За чотири роки після ухвалення закону про мовні квоти Національна рада з питань телебачення і радіомовлення помічає порушення доволі часто, зокрема, вже штрафували “Радіо Шансон”, “Кіс ФМ”, “Радіо п’ятниця”. Однак щороку подібних інцидентів стає менше. У Нацраді твердять: зазвичай порушення випадкові, і немає жодної радіостанції, яка регулярно і принципово не дотримувалася б закону.
“Збільшення частки україномовних пісень, збільшення обсягу передач українською мовою, перевиконання цих умов – це є ініціативою самої редакцій, саме журналістських колективів”, – каже член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.
Він говорить, що зараз існує багато радіостанцій, які добровільно перевиконують мовні квоти по всій країні.
В березні повідомлялось, що радіостанції по всій Україні в середньому на 21% перевиконують мінімальні мовні квоти на українську музику в ефірі.
“Закон передбачає, що в денному ефірі кожної радіостанції має звучати не менше 35% пісень українською мовою від загальної кількості пісень. Але наші загальнонаціональні радіостанції, в середньому, дають 56%”, – розповів раніше Костинський.
“Якщо радіостанція транслює в своєму ефірі понад 60% європейських пісень, які виконуються європейськими мовами, то квота українських пісень може становити 25%. Але ми бачимо, що і такі радіостанції – а їх небагато – теж перевиконують мовні квоти і дають більше 30% пісень українською мовою”, – пояснив експерт.