Понеділок, 13 Січня

Куди у Львові здати використані лампочки та батарейки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За останні два роки львів’яни здали на переробку понад 25 тисяч ламп та батарейок. У чому їхня небезпека і куди подіти батарейки, лампи і великогабаритну техніку, яка не працює, без шкоди здоров’ю та довкіллю – у матеріалі «Львівської газети» 

Використані лампи та батарейки містять важкі метали та ртуть. Це перше, про що потрібно пам’ятати, коли збираєтесь викинути небезпечні відходи разом зі звичайним сміттям. При розпаді, лампочки та батарейки шкодять довкіллю і провокують онкологічні захворювання. Розповідає директор міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

«Лампи містять важкі метали, ртуть і при ушкодженні вони попадають в грунт, атмосферу і спричиняють дуже серйозне забруднення. Елементи живлення містять у собі луги, хімічно активні сполуки, так само –  важкі метали. Їх треба обов’язково утилізувати. Викидати просто у смітник їх ні в якому разі не можна».-наголошує еколог.

Небезпечні відходи у Львові збирає спеціальний екобус. Після збору їх віддають на переробку та утилізацію, – пояснює представниця ЛКП Зелений Львів Ольга Лавна.
«Екобус збирає батарейки, люмінесцентні і енергозберігаючі лампочки. Він працює протягом всього року. Стоїть по п’ятницях і суботах. По середах  додали зупинки у Винниках, Брюховичах і Рудно».

Графік стоянок екобуса у листопаді додаємо

Графік стоянок екобуса

Графік стоянок екобуса

У міській раді також розробили перелік сталих місць, де постійно працюють пункти збору батарейок. Повний перелік таких місць – ТУТ.

Зазначу, що до небезпечних відходів, окрім ламп та батарейок, належать побутова та електронна техніка, деякі види ліків, фарби, шини, клеї та лаки, запальнички, жири, пакети та побутова хімія.

Великогабаритну техніку для утилізації у Львові приймають два підприємства:

  1. ПП «Екотех Україна». Вулиця Зелена, 149, офіс 149.

Контактні телефони +38 (032) 245-26-89 та +38 (067) 850-03-23

  1. ФОП Дубровська.

Контактний телефон: 277-77-78.

Чимало пунктів прийому батарейок організували при львівських школах, комунальних підприємствах та магазинах. Та для лампочок належні умови є лише в екобусах.

Юрій Андріїв, Львівська газета