Координаційний штаб: У день падіння Іл-76 дійсно пропонувалося обміняти 65 українських оборонців зі списку росії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими підтвердив, що 24 січня планувалося обміняти 65 українських оборонців, імена яких опублікували російські пропагандисти після падіння літака Іл-76 у Бєлгородській області рф.
Про це повідомили в Координаційному штабі під час зустрічі з рідним та близькими українських військовополонених 26 січня.

Зазначається, що Україна неодноразово зверталася до росії з проханням надати офіційний список. Нарешті, із великою затримкою, російська сторона дала відповідь, пославшись на один зі списків, раніше опублікованих на російських пропагандистських ресурсах.

У Координаційному штабі підтвердили, що 65 українських захисників із цього списку дійсно планувалося повернути до України в запланованому обміні 24 січня.

Водночас опитані родичі українських військових із цього списку, переглянувши відео з матеріалів російських пропагандистів із місця авіатрощі, не знайшли ознак, що їхні родичі перебували на літаку.

Представники Координаційного штабу підкреслили, що родини військовополонених проінформують про долю їхніх рідних, щойно уповноважені органи отримають чітку та достовірну інформацію. Також штаб наполягає на всебічному та компетентному міжнародному розслідуванні цієї події.

Раніше уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявляв, що у списку на обмін, який росіяни поширили після падіння Іл-76, є військові, яких обміняли раніше.

У звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) також вказується, що, за даними кількох російських та українських джерел, щонайменше одного військовополоненого із цього списку вже обміняли 3 січня.

Що кажуть у ГУР та СБУ

З родичами військовополонених також зустрілися начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов та перший заступник голови Служби безпеки України Сергій Андрущенко.

Буданов учергове підкреслив, що наразі немає достеменної інформації щодо того, хто міг насправді перебувати на борту російського Іл-76.

«Ми збираємо та ретельно аналізуємо всю наявну інформацію із цього приводу з дуже багатьох джерел. Наразі відсутні відомості, які б вказували на те, що в тому літаку могла перебувати така кількість людей», — розповів начальник ГУР МОУ.

Своєю чергою Андрущенко заявив, що останні дії росіян свідчать про те, що вони намагаються приховати справжні причини авіатрощі від світової громадськості.

«росія відразу заявила, що не допустить міжнародних експертів до розслідування катастрофи Іл-76М. Проте Україна буде залучати всі інструменти, аби зʼясувати істинні причини того, що сталося, так і те, хто або що насправді перевозилося в тому літаку», — зазначив представник СБУ.