Назар Холодницький звільнився з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за власним бажанням.
Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, опублікувавши відповідну заяву за підписом Генерального прокурора Ірини Венедіктової, передає УНН.
Холодницький опублікував наказ Генерального прокурора, у якому йдеться про “звільнення Назара Холодницького з посади заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з 21 серпня 2020 року у зв’язку з поданням заяви про звільнення з посади за власним бажанням”.
“Сьогодні можу із впевненістю сказати про те, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України виконають свою місію. Я дякую своєму колективу за відданість справі, чесніть та непідкупність – ми гідно виконуємо свою роботу. У діяльності САП були також злети та падіння, розчарування… це природній процес… Однак у найтяжчі періоди ми залишалися єдиною командою, тому я дякую кожному з Вас за підтримку. 14 років я віддав прокуратурі, з яких 5 років свого життя я повністю присвятив САП, про що не шкодую жодного дня…” – прокоментував сам Холодницький.
Він також написав, чого досягла САП під його керівництвом та з якими викликами їй довелось зустрітись.
Основним з таких викликів Холодницький назвав “цілковите несприйняття” САП і НАБУ, як інституції зі сторони Генпрокуратури.
Він додав, що за час його каденції змінилось 4 генпрокурори, кожен із яких “у свій власний спосіб хотів створити режим підзвітності САП”.
За словами Холодницького, за 5 років його роботи НАБУ І САП встановили збитків у кримінальних провадженнях на понад 200 мільярдів гривень, притягнули до відповідальності 16 народних депутатів, 22 топпосадовців, 47 суддів, 68 керівників державних підприємств та 17 вищих посадових осіб державних органів.
Він також подякував своєму колективу “за відданість справі, чесніть та непідкупність”.
Додамо, Холодницький 30 листопада 2015 року був призначений заступником Генерального прокурора України – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.