Понеділок, 12 Травня

“Хлору немає”: результати моніторингу повітря у Львові та на межі з Тернопільщиною

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

У Львові та Золочівському районі Львівщини, який межує з Тернопільщиною, провели моніторинг якості повітря. Станом на 13:00 у повітрі хлору немає, показники приладів показують “нуль”. Про це Суспільному розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко-Тімко.

За її словами, Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України регулярно проводить моніторинг якості атмосферного повітря. Зважаючи на те, що у ніч проти 20 серпня війська рф вдарили по промисловому об’єкту Тернополя, у результаті чого там було зафіксоване перевищення вмісту хлору і соляної кислоти у повітрі, санітарно-гігієнічна лабораторія Львівського обласного центру провела додаткові дослідження.

“Ми провели дослідження в контрольних точках міста Львова, також Золочівський район проводить дослідження. Не те, що немає перевищень рівня хлору в повітрі, а взагалі показники приладів показують “нуль”, тобто немає у нас хлору в повітрі станом на зараз.

Хлор належить до важких речовин, які дуже швидко осідають на поверхні, а враховуючи відстань, незалежно від того, що пройшов дощ, немає небезпеки для мешканців Львівщини стосовно хлору станом на зараз”, — каже Наталія-Іванченко-Тімко.

За її словами, до кінця дня ще декілька разів проведуть моніторинг в інших точках. Про це повідомлять додатково.

А ось у Тернополі групи швидкого реагування обласного центру контролю та профілактики хвороб фіксують підвищений вміст хлору та соляної кислоти в атмосферному повітрі.

Зокрема в мікрорайоні Новий Світ вміст соляної кислоти становить 0,52 мг/м3 при нормі – 0,2 мг/м3. На вулиці Білецькій хлор – 0,6 мг/м3 при нормі 0,1 мг/м3; соляна кислота – 0,52 мг/м3. На вулиці Об’їзній вміст хлору становив 0,3 мг/м3; соляна кислота – 0,21 мг/м3.

Тернополян закликають дотримуватись рекомендацій: без потреби не виходити з дому, максимально обмежити перебування дітей, людей похилого віку, хворих із хронічними захворюваннями легень на вулиці, зачинити вікна в приміщеннях, ретельно мити продукти, принесені з двору.