Подруга загиблої на Драгобраті лікарки Катерини Ігнатьєвої з Ковеля розповіла деталі трагедії, яка сталася на гірськолижному курорті
Про це розповідає в інстаграм подруга загиблої, передає “Еспресо.Захід“.
Вона була разом з Катериною на відпочинку на Драгобраті. За її словами, вона змушена написати про трагедію, щоб “не дозволити іншим вигадувати свої версії подій”.
Оператор підйомника не дав інструкцій щодо бугеля
“Поки в мене ще є сили й бажання говорити про цю трагедію, я хочу дати обʼєктивний опис події, щоб розвіяти всі плітки й припущення. Насамперед зазначу: Катя була абсолютно твереза та повністю екіпірована. Це був наш перший раз на Драгобраті. Попередні дні ми каталися на Буковелі, і Катя стояла на лижах лише третій день. Попри це, вона поводилася обережно й відповідально”, – каже дівчина.
Вона зазначає, що після кількох спусків вони вирішили перейти на іншу трасу, адже “ця виявилася надто складною”.
“Проте ми не були добре обізнані з місцевістю й рівнями складності трас. Бугельний підйомник, який ми знайшли поблизу, був єдиним варіантом. На підйомнику панувала метушня. Там стояв оператор, який мав би координувати процес, але він лише подавав бугель і жодних інструкцій не давав. Людей підганяли з усіх боків”, – відзначила подруга.
Оператор не зупинив бугель, хоч лижниця була в лежачому положенні
Дівчина також написала, що в день трагедії, вона каталася на сноуборді і поїхала першою.
“Уже під час підйому я помітила, що Катя намагалася стати на бугель 3-4 рази, але постійно падала. У цей момент оператор мав би зупинити її й не допустити подальшого підйому, але цього не сталося. Пройшовши приблизно 300 метрів, я теж впала й зійшла вбік. Через деякий час я побачила Катю: вона трималася за бугель однією рукою й буквально волочилася по землі. Через мить вона відпустила бугель і повільно поїхала до низу, та вже через хвилину усе обернулося трагедією. Катя втратила контроль, набрала швидкість і, не маючи змоги зупинитися, врізалася в металевий паркан унизу. Від удару головою об металевий стовп вона загинула на місці”, – йдеться в дописі.
Пізніше зʼясувалося, що з самого початку вона неправильно взяла бугель, але оператор не втрутився.
“Навіть після її падінь він не зупинив підйомник і дозволив їй продовжити рух у лежачому положенні на висоту понад 350 метрів. Є підтверджуючі матеріали, на яких видно, що підйомник продовжував працювати аж до моменту її падіння, і лише тоді його вимкнули. Тепер постає багато запитань. Яка функція працівників і де їхня зона відповідальності? Чому вони не втрутилися на жодному з критичних етапів? Чи законним є розміщення металевого паркану в такій небезпечній зоні, та чому він не огорнутий матами? Ця ситуація абсурдна, і я вважаю, що підприємство має понести відповідальність за недбалість і порушення, які призвели до цієї трагедії”, – підсумовує дівчина.