Кабмін оприлюднив кінцевий затверджений перелік населених пунктів, що стали частиною об’єднаної громади, хоча його затвердили ще 27 травня.
До Львівської ОТГ увійшли 18 населених пунктів. Серед них такі громади: Львівська, Брюховицька, Винниківська, Грибовицька (Жовківський район) Грядівська (Жовківський район), Дублянська (Жовківський район), Зашківська (Жовківський район), Лисиничівська (Пустомитівський район), Малехівська (Жовківський район), Рудненська, Рясне-Руська (Яворівський район).
За словами заступника міського голови з питань містобудування Любомира Зубача, Львів готовий координувати зусилля задля покращення послуг для людей.
«Фактично, цей документ, правда, як проект рішення, був оприлюднений ще на засіданні Кабміну наприкінці травня, коли й приймався Перспективний план Львівської області. За нього, власне, і голосував уряд. Зараз це вже не проект, а доконаний факт з усіма потрібними візами. Без неприємних сюрпризів — і це тішить. Маємо таку собі офіційну крапку.
Що далі? Закочуємо рукави і працюємо. Вже розсилаємо всім громадам, які увійшли у Львівську ОТГ, опитувальники, вже провели кілька виїзних зустрічей в села. Таким чином формуємо перелік того, що є зроблено, а що потребує нагального вирішення. Будемо мати таку собі дорожню карту, щоб знати, із чим працювати, куди рухатись, як координувати зусилля задля покращення послуг для людей”, — зазначив Любомир Зубач.
Додамо, Львів бере на себе зобов’язання і в рамках створення Львівської ОТГ:
- У кожному селі буде створено сучасний Центр надання адміністративних послуг;
- Мешканці отримають якісне транспорте сполучення та безкоштовний проїзд для пенсіонерів;
- Забезпечуватиметься підтримка військових: 100 тис. грн допомоги; 25 тис. грн — при підписанні контракту із ЗСУ;
- Мешканці ОТГ матимуть обслуговування у лікарнях міста;
- Забезпечуватимуться сучасні освітні послуги, зокрема, передбачене створення медіатек, коворкінгів та молодіжних центрів;
- Мешканці приєднаних населених пунктів зможуть брати участь та реалізовувати власні проєкти громадського бюджету;
- Розробка програми централізованого водопостачання та каналізування, її поетапна реалізація;
- Виконавча влада залишатиметься на місцях, а також будуть представники громад у спільній з містом раді.
Утворення органів самоорганізації населення як представницьких органів навколишніх громад зі збереженням окремих управлінських та фінансових функцій.
Нагадаємо, 27 травня, уряд прийняв рішення про створення Львівської ОТГ, до якої увійшла низка сусідніх населених пунктів. Мешканці навколишніх населених пунктів неодноразово перекривали дороги у Малехові, Винниках, Дублянах, Грибовичах та Підрясному у знак протесту проти приєднання до Львова.