Кабмін дозволив роботу шкіл і дитсадків у «червоній» карантинній зоні

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Кабмін запровадив, що рішення про відкриття шкіл та садочків в червоних зонах прийматиме спільно державна та регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Рішення було ухвалено на засідання уряду 16 вересня, передає 24 канал.

Раніше про цю ідею сказав заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він наголосив, що МОЗ провів нараду з мерами міст, де обговорили підходи до запровадження протиепідемічних обмежень на рівнях епідемічної небезпеки.

За словами Ляшка, ключові зміни, які вони винесли на засідання уряду – переведення зони в червоний рівень небезпеки. Він зазначив, що там відразу будуть застосуватися не всі обмеження, а лише характерні обмеження для певної території.

“Щоб ми мали спільну відповідальність центральної і місцевої влади за ті обмеження, які вводяться. Тому школи і дитячі садочки можуть заборонити на відкриття в червоній зоні, але рішення, чи будуть вони закриватися в конкретному районі чи місті, буде прийматися спільно з місцевою владою”, – наголосив санітарний лікар.

За словами Ляшка, будуть запропоновані зміни щодо роботи шкіл в інших зонах. Зокрема, якщо в навчальному закладі 50% чи більше класів відправлено на самоізоляцію через виявлення хворих на COVID-19, то такі школи повинні закриватися на 14 днів. Ляшко додав, що такі зміни можуть ухвалити на найближчому засіданні Кабміну.

16 вересня голова МОЗ Максим Степанов під час засідання Кабміну запропонував зміни до деяких актів уряду. Зокрема про те, що червоний рівень епідемічної небезпеки встановлюватиметься за спільним рішенням державної та регіональної технологічної комісії з питань безпеки та НС.

Уряд це рішення прийняв, тому прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що цю постанову важливо опублікувати протягом дня, 17 вересня, до засідання комісії ТЕБ та НС щодо обмежень у регіонах на наступні два тижні.

“Забороняється відвідування садочків та шкіл, які розташовані у зеленому, жовтому і помаранчевому рівнях небезпеки, якщо на самоізоляцію 50% класів через контакт з хворим на COVID-19. Робота закладів освіти на території з “червоним” рівнем епідемнебезпеки приймається тільки спільним рішенням Комісій ТЕБ і НС”, – пояснив Степанов.

Share.