Середа, 27 Листопада

Італійська компанія візьметься за розвиток євроколії сполученням Одеса-Київ-Львів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україна спільно з Італією починає підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для впровадження високошвидкісного залізничного сполучення в Україні. Про це повідомляє прес-центр Міністерства іфраструктури, передає Mind.

«Це – мегапроект, реалізація якого не тільки змінить залізничний сектор, а й позитивно позначиться на економічному стані ряду регіонів, значно розширить потужності існуючих сфер виробництва і запустить нові. Сьогодні разом з італійськими партнерами ми робимо перший крок на цьому шляху», – зазначив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За словами міністра, Italferr входить в державну залізничну групу Італії і має більш ніж 30 років досвіду в своєму секторі.

Italferr залучать до розробки ТЕО євроколії сполученням Одеса-Київ-Львів.

«Вкрай важливо, що зміни в Україні ми починаємо за підтримки провідної європейської компанії «, – заявив міністр.

Компанія Italferr розробляє значні інфраструктурні проекти для звичайного і високошвидкісного залізничного сектора, як в Італії, так і в інших країнах.

Нагадаємо, в кінці листопада минулого року Омелян оцінив, що швидкісна залізниця Київ-Одеса може обійтися в мільярд доларів.

Відстань між кінцевими точками маршруту потяг долатиме за дві години, а ціна квитка може скласти 500-700 гривень, заявляв міністр.

Як відомо, найпоширенішою у світі шириною колії є 1435 мм (4 фути та 8,5 дюймів). Таку колію мають 60% залізниць світу, зокрема залізниці Північної Америки, Китаю і Європи (за винятком країн СНД, Балтії, Фінляндії, Ірландії, Іспанії і Португалії).

В Україні наразі експлуатуються колії шириною 1520 мм. Так, з середини XIX століття стандартом на залізницях Російської імперії (пізніше – СРСР), Фінляндії і Монголії була ширина колії 1524 мм. З травня 1970 року до початку 1990-х залізниці СРСР були переведені на колію 1520 мм.

На даний час в Україні знаходиться найбільша кількість стикувальних вузлів (близько 15) – на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією.