Четвер, 29 Травня

“INSO-Львів” презентує два концерти за участю французького диригента та Академії музики у Львові та Івано-Франківську

Легіт це легенький вітерець, що приносить найприємніші відчуття. Саме таким легким очікують у суботу, 31 травня, концерт INSO-Львів “Легіт” в межах  Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози” (44) у Львові. І вже 1 червня мешканці Івано-Франківська зможуть відчути на собі музику «Легіту» під час концерту в їхньому місті.

На перехресті, де зустрічаються весна та літо, музиканти підготували особливий формат виступу — наповнений свіжістю, теплом і новими сенсами.

Під батутою французького диригента Ніколя Шалвіна слухачі зможуть насолодитися добіркою найкращих українських і світових мелодій, сповнених глибини та емоцій.

Окрім того, цей концерт стане четвертим у цьогорічному циклі «Академії музики» при оркестрі INSO-Львів — ініціативи, в межах якої молоді музиканти впродовж усього сезону вдосконалювали свою майстерність у творчій співпраці з наставниками та оркестром.

Виконавці:

  • Симфонічний оркестр “INSO-Львів” Львівської національної філармонії
  • Ніколя Шалвін, диригент (Франція-Швейцарія)
  • молоді виконавці

Програма:

  • Дмитро Бортнянський. Увертюра до опери “Сокіл” (1768)
  • Ганна Гаврилець. “Знаки” (2013)
  • Богдана Фроляк. Adagio памʼяті Мирослава Скорика
  • Людвіг ван Бетховен. Симфонія № 6 “Пасторальна” фа мажор, тв. 68
  • Людвіг ван Бетховен. “Веллінгтонська перемога” тв. 91

Концерт “Легіт” стане четвертою у цьому сезоні “Академією Музики оркестру “INSO-Львів”, а також однією з ключових подій в межах цьогорічної едиції Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози”, який проходить у Львові вже 44-й раз.

Академія Музики INSO безплатні студії для молодих музикантів, учнів музичних шкіл, які мають можливість брати участь у репетиціях відомих диригентів разом з INSO, а також індивідуальних та групових заняттях. Впродовж сезону 2024-2025 відбулося чотири “Акакемії”, де молоді музиканти мали змогу навчатися у найкращих. Четверта “Академія” візьме участь у концерті “Легіт”.

Цього вечора за диригентським пультом оркестру INSO-Львів — добре знаний львівській публіці маестро: Ніколя Шалвін, чия майстерність наповнить програму витонченою французькою чуттєвістю.

У першому відділі концерту прозвучать твори українських композиторів. Блискучим початком стане увертюра до опери “Сокіл” (1768) Дмитра Бортнянського, просякнута європейською витонченістю й театральністю. Нестримну, ніби політ птаха у височині, увертюру Бортнянського можна порівняти з вітром, що несе на своїх “крилах” цінні роздуми і підносить найщиріші емоції.

Наступною прозвучить симфонічна поема “Знаки” (2013) Ганни Гаврилець. Твір огортає слухача глибиною звукових символів, які розповідають про сенс життєвих поворотів та пошуки себе. Щира музика Ганни Гаврилець про долю та її знаки наповнює душу міркуваннями та меланхолійними мотивами.

Завершиться перша частина концерту присвятою Мирославу Скорику – твором Богдани Фроляк. Adagio памʼяті Мирослава Скорика. Ця глибока й зворушлива присвята вчителеві звучить ніби щира розмова, у якій лунають слова вдячності, прощання та памʼяті, закарбованій у творах композитора.

Друга частина вечора пройде під зіркою віденського класика Людвіга ван Бетховена. Симфонія №6 “Пасторальна” зачарує красою полів, лісів та галявин, обрамлених кришталем джерельних струмків. Світло, благодать, щирість та безпосередність у цій симфонії Бетховен запрошує нас на прогулянку, яка дарує відчуття гармонії з природою та самим собою.

А фінальним акордом стане грандіозна “Перемога Веллінгтона” або “Битва при Вітторії” (1813) Бетховена твір, що оспівує тріумф боротьби, силу духу та незламність. Ця композиція принесла Бетховену більше слави та грошей, ніж будь-який інший його твір, адже написана, коли в Європі батальна музика була неабияк затребуваною та популярною. 

“Легіт” почують не лише у Львові. Вже 1 червня оркестр INSO-Львів презентує програму в Івано-Франківську, даруючи ще одному місту унікальну атмосферу цього концерту.

Довідка:

Академія музики від INSO – ініціатива, заснована ще у 2014  році. Академія допомагає юним музикантам спробувати себе у ролі музиканта оркестру. Учасники беруть участь у репетиціях та виступах колективу разом з відомими солістами та диригентами України і світу.

Посилання: https://philharmonia.lviv.ua/event/lehit/