Понеділок, 23 Грудня

Головний епідеміолог Швеції визнав помилковість відмови країни від суворішого карантину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл визнав, що його стратегія боротьби з Covid-19 підвищила кількість смертей у країні. Тегнелл переконав співвітчизників відмовитися від суворого карантину.

“Якби ми зіткнулися з тією ж хворобою з тими ж знаннями, що і сьогодні, я думаю, що наша відповідь виявилася б десь посередині між тим, що зробила Швеція, і тим, що зробив інший світ”, – передає його слова в інтерв’ю Шведському радіо Bloomberg.

Швеція заборонила заходи за участю 50 осіб, але ресторани, магазини і спортзали залишалися відкритими, як і школи для дітей до 16 років.

Зараз рівень смертей від коронавірусу у Швеції є одним з найвищих в світі – 43 людини на 100 тисяч населення. Він набагато перевищує відповідний рівень у сусідніх Данії та Норвегії.

“Ясно, що є потенціал для поліпшення того, що ми зробили у Швеції”, – заявив Тегнелл.

Деякі члени уряду Швеції розкритикували Тегнелла. Міністр охорони здоров’я і соціальних справ Швеції Лена Халленгрен сказала, що Тегнелл “досі не може дати точної відповіді про те, які саме інші заходи слід було вжити”. На її думку, “це питання залишається (відкритим – ред.)”.

Джиммі Акессон, лідер партії Шведські демократи на своїй сторінці у Twitter назвав коментарі Тегнелла “дивовижними”.

“Протягом кількох місяців критиків послідовно відкидали. Швеція зробила все правильно, а решта світу – ні. А тепер раптом це”, – написав він.

Раніше Тегнелл стверджував, що довгострокові перспективи пандемії COVID-19 вимагають, щоб відповідні заходи були більш стабільними, ніж раптовий суворий карантин. Ця стратегія отримала широку підтримку у Швеції.

Тепер, коли інші країни знімають обмеження, Швеція може відстати від них. Крім того, є лише небагато доказів того, що відмова від більшої частини карантинних заходів підтримала економіку країни. Міністр фінансів Магдалена Андерссон нещодавно попередила, що Швеція зіткнулася з найгіршою економічною кризою від часів Другої світової війни. Прогнозується, що у 2020 році економіка Швеції скоротиться на 7% – приблизно на стільки ж, як і в інших країнах ЄС.

Повідомляється також, що уряд Швеції почав турбуватися щодо помилок у боротьбі з поширенням коронавірусу, а прем’єр-міністр Левен пообіцяв провести розслідування кризи.