Четвер, 26 Грудня

Експрес-тести на коронавірус можна придбати в аптеках – Віктор Ляшко

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В аптеках з’явились експрес-тести на Covid-19 і тепер їх можна придбати. Про це під час брифінгу 10 квітня повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. В аптеці мають допомогти розібратися і як ним користуватися. Але варто пам’ятати: експрес-тести не дають точного результату.

«Будь-які аптеки можуть закуповувати експрес-тести на коронавірус. Так само приватні лабораторії можуть закуповувати тест системи, якщо вони відповідають вимогам біологічної безпеки та мають право працювати зі збудником ІІ класу патогенності, ніхто не забороняє їм проводити такі дослідження», – сказав він.

За його словами, обов’язково в лікарнях та лабораторіях МОЗ зараз тестують на Covid-19 усіх людей, які мають симптоми коронавірусу, тих, хто повернувся з-за кордону, тих, хто контактував із хворими на коронавірус, а також – з 10 квітня – усіх хворих з пневмоніями.

На сайтах українських аптек експрес-тести на коронавірус почали з’являтися на початку квітня. Переважно це тест-набір «АТ-Коронавірус-тест-МБА» української компанії «Медбіоальянс», який ввели в обіг в Україні у середині березня. Для проведення експрес-аналізу використовується венозна або капілярна (з пальця) кров.

Згідно з інформацією на сайті Tabletki.ua, що порівнює ціни на різні ліки та медзасоби в українських аптеках, один такий тест коштує у середньому від 350 до 600 грн, зокрема, в мережі аптек DS – 445 грн, в інтернет-магазині медичних засобів Medmag – 540 грн, а в мережі ForMed – 733 грн. На сайті виробника його вартість становить 445 грн.

“Сама тест-система і для того щоб проколоти пальчик, серветочка. Це вноситься на касетку після того як капається кров, вноситься цей розчин. І інструкція, звісно, до нього”, – говорить фармацевт Тетяна.

Експрес-тест на коронавірус можна зробити й самостійно – кажуть в центрі громадського здоров’я МОЗ. А от за поясненням результату радять звернутися до лікаря.

“Якщо прочитати інструкцію, якщо людина не боїться проколоти собі палець, то його можна самостійно зробити, але все ж таки інтерпретувати результат повинен тільки лікар. Наявність позитивного або негативного тесту – це не значить, що хвороба є або хвороби немає. Я б не радив робити якісь висновки самим пацієнтам, тому що саме лікар він та людина, яка дасть пораду, що далі робити у випадку наявності симптомів”, – говорить Роман Родина, начальник Відділу епіднагляду за інфекційними хворобами ЦГЗ МОЗ.

Утім, поспішати з купівлею не варто. Лише у разі симптомів та консультації з лікарем. А ще варто пам’ятати: експрес-тести не дають точного результату. Та й недугу вони можуть виявити не одразу, а лише після кількох днів хвороби. Не побачить експрес-тест вірусу і якщо людина переносник коронавірусу. Надійніший інший різновид тестів – ПЛР. Його роблять лише в медичних лабораторіях, а на результат доведеться почекати кілька днів.

Додамо, що станом на 11 квітня в Україні підтверджено 2513 випадки захворювання на коронавірус, 73 з яких – летальні. За словами Віктора Ляшка, у критичному стані перебувають 43 людини. Для лікування хворих з коронавірусом задіяні 48 апаратів ШВЛ, що становить 2,7% від усіх апаратів штучної вентиляції легень, які підготовлені для інфікованих Covid-19 в Україні.