У Львові поступово послаблюють карантинні обмеження, а віднедавна свої двері відкрили готелі та хостели, тому це дало надію на повноцінне відродження туризму.
Центри туристичної інформації зафіксували, що останніми днями до Львова приїжджають туристи з Польщі, Німеччини, Туреччини, Італії, Великої Британії, Білорусі тощо. 8 липня приїхали із Норвегії та Австралії. Частина гостей приїхали до міста Лева з інших регіонів та міст України, поєднуючи свій відпочинок із вікендом у Карпатах.
Про це розповів журналістці «Високий Замок» заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
Літні майданчики біля відомих кафе на площі Ринок вже користуються відвідуваністю, але заповнюваності, як кожного літа, немає. На площі знову чути російську мову. Видно чимало турків, поляків, які фотографуються біля фонтанів на Ринку, розглядають та купують сувеніри, насолоджуються кавою.
Офіціанти кажуть, іноземці особливо прискіпливо стежать за заходами безпеки в кафе (українські туристи на це не зважають). При вході кожен дезінфікує руки, дехто одягає рукавички. Є окрема категорія іноземців, які просять принести каву чи чай лише в одноразовому посуді.
“У нас був гість з Німеччини, який зробив нам зауваження: чому при вході немає людини, яка міряє усім відвідувачам температуру? — розповіла адміністратор кафе на площі Ринок Світлана.
“Доволі коректно натякнув нам, що не можна так халатно ставитися до здоров’я відвідувачів. А ще звернув увагу на те, що пасувало би долити у пляшку рідини для дезінфекції, бо вже мало — на дні… Ми одразу прислухались до зауважень німецького гостя. Вибачилися і пригостили його компліментом від закладу”.
На площі Ринок працює «Чудо-потяг», але людей там мало. Потяг заповнено ледве на 10%. Вартість квитка, як і до карантину, 110 гривень, плюс 20 гривень за користування навушниками. Дитячий квиток на катання у «Чудо-потязі» — 55 гривень. А ще звідусіль у самому серці Львова чути традиційне «Екскурсії, екскурсії…».
Про відродження туризму свідчать і ціни на подобову оренду квартир. У період карантину вони відчутно знизилися через відсутність туристів.
Для прикладу, файні апартаменти у центрі можна було орендувати за безцінь — 150−200 гривень на добу, а тепер — від 500 гривень. (Ріелтори кажуть, житло, яке здають в оренду на добу, далі зростати у ціні поки що не буде). На сайті бронювання житла Booking скромні львівські готелі коштують 1400 гривень за добу, апартаменти з євроремонтом— 900 гривень, хостели — від 300 гривень.
Власниця однокімнатної квартири на вул. Князя Романа Анастасія Сліпчук розповіла журналістці «Високий Замок», що має клієнтів на подобову оренду аж до кінця липня.
Це гості з Києва, Вінниці, Харкова, Одеси.
«Телефонують, запитують про ситуацію з к-вірусом у Львові, і аж тоді бронюють житло на вікенд. Наразі за добу проживання беру по 400 гривень, але з наступного місяця ставитиму ціну, яка була до карантину, тобто 500 гривень.
За 200−300 гривень можна замовити приготування сніданку. Трансфер із вокзалу чи аеропорту — 150 гривень”.
Єдині зауваження, які мають туристи до міської інфраструктури це те, що у центрі ніде запаркувати машину, а платні паркінги — недешеві.