Неділя, 22 Грудня

Для бронювання ФОПам буде потрібно мати обсяг доходу не менше 61,2 тисячі грн на місяць і сплатити 20,4 тисячі грн збору

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Фізична особа-підприємець повинна мати обсяг доходу за місяць не менше 61,2 тисяч грн та сплатити збір за бронювання 20,4 тисячі грн за себе і за наявності – за найманого працівника, якого бажає забронювати. Це передбачено законопроектами, які зареєстрував у Верховній Раді голова Комітету Верховної Ради з питань економічної політики Дмитро Наталуха разом із колегами, серед яких зокрема і голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова, член Комітету ВР з питань правової політики Володимир Ватрас та інші, інформує Судово-Юридична газета.

Так, законопроект 11331 про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки передбачає, що Кабмін з урахуванням цілей та пріоритетів промислової політики з метою забезпечення прогнозованості (безперервності) кадрової політики суб’єктів господарювання затверджує порядок бронювання військовозобов’язаних.

Змінами до ч. 1 статті 25 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» пропонується, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють у суб’єктів господарювання, які за кожного заброньованого працівника щомісячно сплачують до державного бюджету збір за бронювання військовозобов’язаних, встановлений Податковим кодексом, та у яких відсутня заборгованість з виплати заробітної плати та зі сплати загальнодержавних та/або місцевих податків, зборів та/або інших обов’язкових платежів.

Фізична особа-підприємець та/або її наймані працівники мають право на бронювання, відповідно до вищеозначених умов, за умови, якщо обсяг доходу ФОП протягом календарного місяця становить не менше трикратного розміру збору за бронювання військовозобов’язаних, встановленого Податковим кодексом України, та підтвердження ФОП ведення господарської діяльності протягом попереднього річного звітного (податкового) періоду.

При цьому інший законопроект 11332 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних передбачає, що суб’єкти господарювання, які здійснюють бронювання військовозобов’язаних працівників відповідно до пункту 5 частини першої статті 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», сплачують до державного бюджету збір за бронювання військовозобов’язаних у сумі, що дорівнює розміру 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються в порядку, встановленому розділом IV цього Кодексу.

Таким чином, збір за бронювання військовозобов’язаних становитиме 20,4 тисячі грн. Відповідно, трикратний обсяг доходу ФОП, який бажає здійснити бронювання, має становити не менше 61,2 тисяч грн.

Чи можна відкрити “свіжий” ФОП, щоб уникнути мобілізації

Щодо обмежень для ФОПів, законопроєкт передбачає, що вони повинні працювати та отримувати прибутки протягом тривалого часу (три, шість місяців або рік) та мати щомісячний оборот на рахунку, який перевищує 20 тис грн. Таким чином, відкрити ФОП і забронюватися не вийде, що має захистити від можливого масового переходу працівників у ФОПи.

Скільки грошей отримає бюджет від економічного бронювання

Крім того, автори законопроєкту розрахували, що при введенні економічного бронювання, при умові сплати військового збору у розмірі 20 тис. грн на місяць, додаткові надходження до бюджету можуть скласти 347,3 млрд грн на рік. Проте ці розрахунки ґрунтуються на досить оптимістичних припущеннях.

Старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай розповів, що навіть якщо вдасться забронювати всі ФОПи та половину осіб, які зараз не підлягають бронюванню, це буде надто оптимістичним прогнозом. Багато ФОПів, ймовірно, не зможуть собі дозволити таке бронювання, але багато найманих працівників можуть скористатися можливістю бронювання через ФОПів.