За останні кілька років в різних куточках України з’явилось чимало лавандових полів, де можна провести французький вікенд чи влаштувати фотосесію на полях. Ділимося з вами цими чарівними локаціями.
Зазвичай лаванда зацвітає у середині червня (залежить від сорту і погоди) та цвіте близько трьох тижнів. Тож сезон 2020 вже майже скрізь завершився, але у деяких локаціях очікують повторне цвітіння.
Лавандове поле у селі Мотижин (Київська область)
Село Мотижин знаходиться за 53 кілометри від Києва: саме тут є дендропарк, площею у 400 футбольних полів. Тут посадили 25 тисяч кущів лаванди, які займають поле площею близько шести гектарів. Це поле вперше відкрилося для відвідувачів, тож кущі будуть не такими густими – через надто молодий вік.
Лаванда цвістиме до осені, впродовж літнього періоду її двічі зрізатимуть для кращого росту та цвітіння.
Щоб доїхати до Мотижина автомобілем з Києва, потрібно рухатися Житомирською трасою між селами Копилів та Мотижин.
Ціни на вхідні квитки:
- для дорослих – 50 грн;
- для дітей від 7 до 17 років – 40 грн;
- для дітей до 6 років – безкоштовно.
Лавандовий гай у селі Порадівка (Київська область)
Це поле під Києвом існує вже три роки, тож лаванда вже встигла розростися. Кущі лаванди тут висадили на полі площею 0,2 га. Місце швидко стало популярним, на полі часто влаштовують фотосесії, тож для знімань потрібно заздалегідь бронювати місце. Година перебування серед лаванди може коштувати від 600 до 1050 грн за одну годину.
На території поля часто влаштовують майстер-класи чи концерти, а також власні фестивалі.
Це лавандове поле розташоване у селі Порадівка за 53,2 км від столиці.
Ціни на вхідні квитки:
- 4:00–5:00 — 600 грн;
- 5:00–7:00 — 1050 грн;
- 7:00–17:00 — 800 грн;
- 17:00–21:00 — 1050 грн.
oLawander, село Димер, Київська область
Органічна ферма, яку заснувало подружжя у 2018 році. Тут вони вирощують лаванду, ожину та полуницю.
Лавандове поле тут невелике — всього 15 соток, але його планують розширити та зробити на території ферми еко-парк з окремим зонами для фотосесії, прогулянок і відпочинку. Також у планах своє кафе. Сезон 2020 року вже закінчився, наступний раз лаванда зацвіте тут у червні 2021.
Лавандове поле у селі Тарнівці (Закарпаття)
Лаванда є не лише у Київській області, а й у селі Тарнівці, що на Закарпатті. Через тепліший клімат лаванда тут починає цвісти раніше, ніж у Київській області. У Тарнівцях англійська вузьколиста лаванда розкинулася на полі площею півгектара.
Однак цьогоріч тут цвіте лише половина рослин через те, що частина з них молода. Особливістю у вирощуванні лаванди є те, що у перший рік росту їй цвісти не варто: це дозволить сформувати гарний кущ.
На цьому полі також можна зробити красиві фото на пам’ять про вихідні серед пахучої лаванди. Доїхати сюди не складно, адже поле розташоване за 7,5 км від Ужгорода.
Ціни вхідного квитка: 50 грн/година.
Лавандове поле на околицях Коршева (Прикарпаття)
Прованс на Прикарпатті почали облаштовувати Іван Коцаба з дружиною. Токар за фахом та пасічник за покликанням вирішив посадити лаванду, аби надати меду особливого запаху.
“Цього року люди почали масово сюди приїжджати, бо пішов слух, що в цьому місці є лаванда. Приїжджають з дітьми, гуляють, дивляться, роблять фотосесії”, – розповів Коцаба.
За його словами, все почалося з 10 кущів лаванди англійської вузьколистої, які чоловік посадив для того, щоб “побалувати своїх бджілок” і зробити лавандовий мед.
Тепер його поле налічує понад 7 тисяч саджанців. Своє лавандове поле подружжя мріє розширити до гектара.
Лавандовое поле у селі Магала (Буковина)
Неподалік Чернівців, у селі Магала, що на Буковині, розквітло лавандове поле.
Лавандове поле зацвіло тут вперше, кущі квіткарка привезла також із Франції. Їх посадили у жовтні минулого року. Невдовзі поле лаванди побільшає, адже власники чекають на ще одну партію саджанців. Воно буде розміром в 2,5 гектари.
Зараз «Лавандовий рай» відкрили для відвідувачів у тестовому режимі та організували безліч фотозон. Поле стало родзинкою для сімейних фотосесій та лавсторі.
Вхід для дорослих коштує 50 гривень, для дітей – 30.
Використано матеріали: ТСН, Ветер дует, НТК, Шпальта.