Чому вводять графіки відключень, якщо кількість спожитих кіловат/годин не зменшується?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вимкнення за графіками не мають на меті зменшити загальне споживання електроенергії кожного споживача за день, місяць чи рік. Відключення здійснюються для того, аби забезпечити баланс між виробництвом та потужністю споживання електроенергії в режимі реального часу, показником якого є частота в енергосистемі (50 герц). Про це інформуує “Львівобленерго”.

Тобто в енергосистемі має зберігатись постійна рівність між тим, скільки електроенергії виробляється в цю хвилину і скільки споживається. Адже електроенергію неможливо згенерувати і залишити «на потім» (як запас води).

До атак на енергосистему кожного дня вранці та ввечері суттєво збільшувалась потужність споживання (все вмикали у розетки, адже збирались на роботу, або приходили додому), і це зростання покривалось за рахунок теплових та гідроелектростанцій. А після обстрілів окупантів можливості виробляти і доставляти електроенергію до споживачів суттєво обмежені.

Саме тому вводять графіки відключень, адже покрити всі потреби споживачів одномоментно немає можливості. Якщо не впроваджувати вимкнень, то частота зменшиться до критичного рівня, енергосистема припинить роботу, всі залишаться без електроенергії і на відновлення електропостачання підуть дні, а то й тижні.

Чому ж тоді не зменшується загальний обсяг спожитих кіловат/годин в більшості помешкань попри графіки відключень?

Тому що тепер електроенергію використовують не лише вранці та ввечері, а більш рівномірно протягом доби. Тобто люди включають, наприклад, пральні машини ту ж саму кількість разів, але не ввечері, як колись, а вночі чи вдень, коли подається електроенергія.