Вівторок, 21 Січня

Чому «Шахеди» долітають аж до Львівщини і завдають шкоди

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні вночі, 20 червня, під час повітряної тривоги на Львівщині лунали вибухи. Очільник Львівської обласної військової адміністрації повідомив, що ворог вдарив по об’єкту критичної інфраструктури у Львові.

Вперше, коли на територію Львівської області залетіли одразу шість дронів-камікадзе, було 18 березня 2023 року. Тоді три “Шахеди” були збиті силами ППО, ще три влучили в нежитлові приміщення. Під час атаки ворог запускав зі східного узбережжя Азовського моря та з Брянської області рф. Це один із випадків, коли іранські безпілотники змогли безперешкодно здолати таку відстань.

Яким чином це вдалося, в ефірі тоді пояснив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Перед кожною масованою атакою росіяни збирають розвідувальну інформацію, обирають для прольотів зони, де Україна має слабкі місця у протиповітряній обороні.

“Ми ж не маємо суцільного покриття території ППО. Зокрема зенітно-ракетними комплексами, які можуть збивати ворожі цілі вночі, використовуючи радіолокаційні засоби. Якщо в зоні нема цих засобів – С-300, “Бук”, IRIS-T чи NASAMS – то у ній діють або винищувачі, або мобільні вогневі групи. Радянські винищувачі не ефективні, а МВГ повинні мати візуальну прив’язку до цілі, що не можливо вночі. Тож зрозуміло, що можуть бути випадки, коли “Шахіди”, запущені з Азовського моря, можуть долітати аж до Львівщини. Так, по маршруту їх поступово знищують, але окремі можуть прилетіти”, – каже Ігнат.

Чому ворожій техніці вдається пролітати кордони протиповітряної оборони по дорозі до нас –  пояснював і військовий аналітик Петро Черник.

«Тактико- технічні характеристики «Shahed-135  і «Shahed-131» дозволяють їм працювати на таку далеку глибину. Є модифікація і до 1000 км. Це неймовірно багато. Зенітно-ракетне протиборство – це нескінченна радіофізика. Розуміючи, що цей прибор летить на дуже низькій висоті і може змінювати траєкторію свого руху, і пам’ятаючи, що небо на 100% ніколи не закривається – противник вивчає, як завдавати нам найдошкульнішого удару», – пояснює Петро Черник.

Він вважає, що такі атаки дронів будуть продовжуватись, оскільки противник також навчається,  а крім того, має досвід однієї з найкращих ракетних шкіл.

«Навіть знамениті ізраїльські «Залізні куполи», котрі працюють з 2012 року, мають коефіцієнт ураження на понад 400 об’єктів, все одно допускають проривання саморобних палестинських ракет. То більш технологічна школа рф, хай і така, що занепадає, буде мати коефіцієнт корисності», – впевнений військовий експерт.